Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen az orvosi alkalmassági...

Milyen az orvosi alkalmassági vizsgálat a praktikernél?

Figyelt kérdés
Nemrég jelentkeztem a praktikerhez és érdekelne hogy milyen náluk az orvosi alkalmassági vizsgálat!

ápr. 30. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mint bárhol máshol, mint egy egyszerű háziorvosi vizsgálat.
ápr. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A Praktiker üzemorvosa valószínűleg egy általános orvos, aki foglalkozás-egészségügyi szolgáltatást is nyújt. Szóval ez személy szerint az illetőn múlik. Csinál egy vérnyomásmérést, egy "olvasd le a táblát" szemvizsgálatot, talán egy hallásvizsgálatot, megnyomkodja a hasad, kikérdez az egészségügyi múltadról, aztán nyomja a pecsétet. Ha gyanús neki valami, elküld szakorvoshoz, mielőtt pecsétel.
ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat!
máj. 1. 13:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazából az idei év elejétől változott a vonatkozó jogszabály, és már nem minden munkakörnél kötelező az alkalmassági vizsgálat, sőt. Az már az adott cégtől függ, hogy saját költségén fordít-e erre is, ha jogszabály nem kötelezi ilyesmire. A nyugati multik (mint amilyen akár a Praktiker) eddig is megtették, és bár a Praktikernél nem dolgoztam, de több nyugati multinál már igen, és úgy vettem észre, hogy igyekeznek odafigyelni a munkavállalók egészségére. Pl. ilyen munkahelyeken részletesebben kivizsgáltak, és azoknak nem az volt a célja, hogy megállapítsák, hogy a munkakörre alkalmas vagyok-e, hanem az, hogy észrevegyük, ha van valami baj. Pl félévente vércukorszint-mérés, EKG, vagy kérésre akár vérvétel. Emellett egy bizonyos keretösszeget elkölthettem volna magánorvosra is, ha úgy adódott volna, szerencsére nem volt rá szükségem. Erre hoztak egy olyan kormányhatározatot, ami sem a magyar vagy nyugati munkáltatók, sem pedig a munkavállalók érdekeit nem szolgálja. Ja, mégis, létezik egy olyan munkáltatói érdekcsoport, amelyik épp terjeszkedik Magyarországon, és aminek ez az ötlet kifejezetten tetszik: a koreai és a kínai.
máj. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!