Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most váltottam sulit(szeptembe...

Most váltottam sulit(szeptemberben) és nagyon kedvesnek tűnnek az oszt.társaim csak sajnos nem nagyon beszélgetek velük. Mit tegyek, hogy befogadjanak?

Figyelt kérdés
Sokat mosolygok és ha úgy adódik, próbálok beszélgetni, de csak ritkán sikerül. Van olyan akivel még egy szót se váltottam, nem is egy. Annyira szeretnék velük jóba lenni, mit tehetnék még az ügy érdekében?
2009. jan. 5. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem irtad le a korodat, pedig az sokat elárulna.

Szerintem kezdésnek bármilyen sulis téma jó ötlet. Másoljátok le közösen a házifeladatot reggelente, kérj segitséget ha nem értesz valamit, vagy éppen te vállald valakinek a 10 perces villámkorrepetálását, esetleg kicikizhettek közösen néhány tanárt is:)

Ha lány vagy, és valamelyik osztálytársnőd jól néz ki, akkor dicsérd meg a haját/cuccait, kérd meg, hogy menjetek közösen vásárolgatni. Ha fiú vagy, akkor valami hasonló. Ja, és érdeklődj, hogy péntek szombat esténként merre szoktak közösen bulizni menni, ilyenkor tarts velük.

De akár az is, jó kezdésnek, hogyha lesz szüli vagy névnapod, akkor meghivsz magadhoz pár embert, esetleg ha erre van nálatok lehetőség az egész osztályt is. A lényeg, hogy érezzék, hogy nyitott vagy rájuk.

2009. jan. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! 17 éves vagyok. Itt mindenki nagyon okos, így csak én kérhetnék folyton segítséget, de így azért elég rosszul jönne ki, hogy még csak nem is beszéltünk és rögtön szívességet kérek. A tanárcikizésből már kinőttünk. :) (egyébként őket se lehet, mert jó tanáraink vannak.) Ma is lelkesen kérdeztem valamit és úgy néztek rám mint egy félőrültre, de legalább válaszoltak. :) Köszönöm a válaszod, de már látom magam előtt, hogy érettséin is én csak az új lány leszek. Egyéb ötlet?
2009. jan. 5. 21:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Én tavaly márciusba mentem át egy új suliba. Nos, még mindig van akivel nem beszéltem. De másokkal, viszonylag jóban vagyunk, és elmondták, hogy miket gondoltak tavaly rólam, amikor velük egyáltalán nem beszéltem, hanem a suliból másokkal. De kínáld meg őket kajával, és legyél mindig ott velük. Ha nem is veled beszélgetnek, akkoris be tudsz kapcsolódni a témába. Mutasd meg nekik magadat, biztosan ők is szivesen megismernének téged, de lehet azt várják, hogy mindig te kezdeményezz. Válassz ki egy valakit, aki a legszimpatikusabb neked, és vele próbálkozz először. Sajnos jobbat én sem tudok tanácsolni, de remélem legalább érzed, hogy nem vagy egyedül:)
2009. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Hát azért van kb. 10 ember akikkel beszélgetek néha, de jó lenne a többiekkel is. Persze tudom, hogy nem lehet mindenkivel jóban lenni, de még nagyon érzem, hogy én vagyok AZ új. Értem én hogy nekem kell nyitni, de ez odavissza játék és ha ők erre nem vevők nem tudok mit csinálni. Bár bevallom csakúgy ritkán megyek oda bárkihez is beszélgetni. Csak azért rossz, mert mindenhonnan azt hallom "egyre jobb a közösség, milyen jól összekovácsolódtunk", na én ilyet nem tudok mondani.
2009. jan. 7. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!