Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám valakinek...

Hogyan tudnám valakinek megtalálni a sírját egy temetőben?!

Figyelt kérdés

Eléggé nagy temetőről van szó.

Szeretném megtalálni a sírját, virágot vinni, és elbúcsúzni tőle. Van erre valami nyilvántartás? Valaki valami tipp?


máj. 11. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Van nyilvántartás. A hely kezelőjének tételesen tudnia kell, hogy melyik sírhely szabad vagy foglalt, ki van oda temetve, meddig van megváltva és mikor jár le, stb. Ezt nem lehet máshogy kezelni. A megtaláláshoz viszont lehet több adat kell, mint a név. A gyakori nevű emberekből több tucat is lehet egy temetőben.
máj. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Na, az érdekelne, melyik lángelme nyomot erre pirosat. 30% a válaszai hasznossága. Ezzel áll bosszút a többieken?

Első válasz 100%-ban helytálló. Annyit tennék hozzá, hogy sajnos hétvégén nem szoktak nyitva lenni. És néha létező vagy nemlétező jogszabályra hivatkozva megtagadják a választ. Sajnos velem kétszer is előfordult. Remélem, hogy csak valami félnótás volt.

A több azonos név gond lehet, de eltudom képzelni, hogy annak a neve is rögzítve van, aki eltemettette. Bár dupla azonosság is lehet…

Ha hétköznap nem tudsz kimenni, akkor telefonon is lehet tudakozódni.

máj. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Tényleg úgy van ahogy a többiek is írják. Minden temetőnek van egy kezelője. Ennek pedig törvényi kötelessége a temetőkataszter vezetése. Minden sírhely (az üresek is) és minden elhunyt nyilván van tartva.

Az adott temető kezelőjét keresd meg.

Kisebb településeken vagy az önkormányzat, vagy a plébánia a kezelő. Nagyobb helyeken jellemzően egy külön (önkormányzati, vagy maszek) cég foglalkozik a temető ügyeinek intézésével. Nagyobb helyenek általában még külön ügyfélszolgálat is van.

Az adatvédelem más kérdés.... bár nem tudom hogy mi baja lenne bárkinek abból hogy ha megkérded hogy hol van Kis Pista, ők meg megmondják hogy 3-as parcella, 4. sor, 2. sír... Még a lustaság sem lehet probléma, mert ma már minden számítógépen van, csak be kell pötyögni és kidobja az adatokat, térképet.

máj. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Valamilyen internetes nyilvántartásra gondoltam, a mai modern világban.... Hátha? Létezik ilyen?


Tudom, amiket a fentebb hozzászólók írtak, de mivel nem vagyok se rokon, se családtag ezzel a személyiségi jogok típusú dumával elhajtottak...


Internetes nyilvántartásra gondoltam.

máj. 12. 12:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a személyiségi jog ugyanúgy vonatkozik erre is. Ha személyesen nem adják ki egyetlen embernek a belső nyilvántartást, ugyanígy nem fogják a neten egy kereshető és nyilvános adatbázisban közzétenni bárkinek.

Ha lenne egy netes nyilvános kereső, akkor nem lenne korlátozottan kezelt az adat, és személyesen is kiadnák.

máj. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor marad a keresés két szemmel. Köszönöm a válaszokat.
máj. 12. 13:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az online kereshetőség létező dolog, bármit is írtak előttem.

Itt van pl. egy:

[link]

Nem terjed ki az egész országra, de hátha neked pont jó.

Be lehet írni nevet, születési időpontot, temetőt


Ez pedig Budapest, Fiumei út

[link]

máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

HÁt ez a temetőinfó egy nagy határ kaka. Csak budapesten több temető van mint amiről is adat van.

Ráadásul érdekes az adatkezélsük is... ha a kérdezőnek nem adtak ki adatot, akkor ők meg feltehetik a netre?

máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam személyesen keresni, de lehetetlen küldetés.

Már a szemem kigubbadt szó szerint.

Nincs benne a netes itteni válaszoló által linkelt oldalon.


Budapesti, nagy temető.


Lehetetlen küldetés. Ahhoz hónapokig kéne sétáljak.


Viszont megtaláltam a nagypapám testvére sírját, amiről nem is tudtam hogy ott van. Szóval kis pozitív dolog volt a nagy keresésben...

máj. 16. 15:36
 10/10 A kérdező kommentje:

tegnap 14:16


Veled maximálisan egyetértek!!!

máj. 16. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!