Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet olyan szöveget, regényt...

Lehet olyan szöveget, regényt írni, amitől olvasás közben félünk?

Figyelt kérdés
Horror filmtől könnyű félni, de mondjuk ha ugyanazt olvasnánk könyvben vagy regényben, nem biztos, hogy félnénk. Izgalmas lenne, de nem mondanám rá, hogy egy pillanatra is féltem, miközben olvastam.
2010. okt. 28. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy ki olvassa. Én pl. tuti félnék egy "horrorkönyvtől". Persze a legtöbb ember maximum csak izgulna, hogy mi lesz a végén, de vannak akik tényleg félnének.
2010. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sokkal nehezebb lehet hatást elérni leírt szövegben. Két dolgot tud a film, folyamatos sikítozások meg vér! Leírva sokkal többet kellene részleteznie, csak a fölfordult gyomroddal nem biztos h azonnal továbbolvasnád....Ha volna még mit.
2010. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 kavipeti85 válasza:
Pár éve született pár horrornovellám, és több olvasóm is elmondta, hogy félelmet váltott ki belőle olvasás közben. De attól is függ, hogy mikor olvassa. Buszon sok ember közt utazva nem valami hatásos, de este otthon egyedül egy szobában a sötétben már hatásosabb. Attól is függ, hogy miről szól, amit olvasol. Pl. egy ágy alatti rémség vagy szekrénybéli, amihez minden ember tud kapcsolódni, mert mindenkinek van ágya és szekrénye is és így tud mire asszociálni. :D Sokszor volt már olyanban is részem, hogy írtam egy horror novellát, és éjszaka jutottam a végére, és nem mertem kimenni a szobából a sötétben. Szó szerint magamra hoztam a frászt. Szóval írással igen is lehet horrorfilmhez hasonló félelmet kiváltani, csak tudni kell a módját, és az olvasás módját is. :D
2011. ápr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2011. ápr. 17. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!