Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki abbahagyta...

Van itt olyan aki abbahagyta az orvosi egyetemet, habár azt hitte, hogy ez az álma?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok jelenleg az orvosin, az eredményeimmel nincsenek gondok, viszont úgy érzem, hogy nem akarom ezt csinálni. Van már egy diplomám, amivel jó fizetésért tudnék dolgozni.

Nagy reményekkel vágtam bele, hogy ez az én utam, de ahogy elkezdtem, egyre inkább nem érzem magaménak a tananyagot. Jelenleg közel 30 éves vagyok és még sok évembe telne az egyetem + rengeteg lemondással, stresszel járna. Házas vagyok, van már saját lakásom, autóm.

Gondolkozom, hogy otthagyom.

Van esetleg valaki, aki hasonlóan érzett és abbahagyta a képzést? Nem bánta meg a későbbiekben?



máj. 15. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ezt érzed akkor hagyd ott. Ha már most tudod hogy nem ez az álmod, és nem lennél boldog vele, akkor nincs értelme folytatni. Az orvosi hivatást csak nagyon erős elhivatottsággal lehet csinálni.
máj. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
EGyik ismerősöm járt úgy, hogy második évben otthagyta. aztán amikor a többiek végeztek, ő meg egy teljesen más pályán volt már akkor, akkor összeomlott, mert látta hogy mi lehetett volna belőle. Jól gondold át...
máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami csak tetszik ki kell próbálni s olykor ez azzal jár, hogy több mindent hátrahagy az ember, ami nem jött be.


De elmondhatja az ember: kipróbáltam, ám nem érzem magaménak.


Rengeteg ismerősöm, barátom, de még üzleti partnerem is volt ebben a cipőben.


Idővel megtalálták a maguk helyét vagy megalapították.


Merj lépni, ha úgy érzed. Ha pedig van valami, ami érdekel: hajrá!

máj. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem én, de pont most a napokban beszélgettem egy 33 éves sráccal, aki szeretett volna orvos lenni, el is kezdte, de aztán otthagyta és inkább a családi kifőzdés, cateringes vállalkozásban dolgozik. És ahogy kivettem a szavaiból, jól is megy nekik és jól is állt a srácnak ez a szerep. Valami olyasmit mondott, hogy nem az ő habitusának való az orvosi szakma manírja sem illetve nehezen viselné, hogyha meghal egy betege.
máj. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed magadénak akkor abba kell hagyni.

Felesleges elvégezni, ugyanúgy nem leszel motivált ha már az elején tudod hogy nem ezt akarod csinálni

Olyat kell keresned amit tényleg szívesen csinálsz

máj. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan orvoshoz nem szeretnék járni, aki nem érzi hivatásának, amit csinál. De Csókay doktor is már diplomás volt, amikor elkezdte az orvosit.
máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 az oké, de ő tényleg motivált volt. Aki nem érzi magáénak az jobb ha nem csinálja.
máj. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!