Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 10 fényévre vagy valakitől és...

10 fényévre vagy valakitől és küld neked 1 videó üzenetet. Ami 3 másodperc hosszú . Ha elindulsz a forrás irányába ugyanazzal a sebességgel mint a feléd tartó üzenet, akkor félúton "találkozol vele". Kétszer olyan gyorsan látod-e a videót?

Figyelt kérdés
2010. okt. 28. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyorsan indulsz el a videó felé, és "min" jön az a videó?
2010. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg igen. A gyakorlatban 10 fényévet nem lehet megtenni egy egyenes vonal mentén akadályok nélkül, szóval fennakadna valami űrszemeten vagy nem tudommin :D
2010. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
miafuck?:D
2010. okt. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"min jön a videó"- elektromágneses hullám formájában, így fénysebességgel közeledik. Igen, félúton találkozol vele. Elméletben működik, gyakorlatban lehetetlen. Tömeggel rendelkező test nem érheti el a fény sebességét, max. végtelen közelire megközelítheti.
2010. okt. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!!! én teljesen akadálymentes térre, és rádióhullámra gondoltam. végül is ez a videóüzenet elfoglal a térben egy bizonyos "szakaszt" vagy is inkább a üzenet küldő parabola által meghatározott "tölcsér"-ben egy héjjat, aminek a vastagsága= a szakasz hosszával. van eleje és vége. tegyük fel hogy fénysebességgel halad, és azt is hogy igen is tudunk ugyan azzal a sebességgel mi is közlekedni! kicsit elvontan kell gondolkodni. se relativitás se térgörbület...
2010. okt. 29. 18:37
 6/7 anonim válasza:
ok elindulsz te is amikor elküldik az üzenetet pont akkor és félúton találkozol de mér látnád 2x gyorsabban a videót?
2010. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szerintem azért látnád 2* gyorsabban mert végül is a két sebesség összeadódik, fele idő alatt érsz az üzenet végére. tudom hogy ez CSAK elméleti szinten működhetne
2010. nov. 3. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!