Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minden félévben felbosszant...

Minden félévben felbosszant az óraátállítás. Véleményem szerint semmi szükség rá. Akárhogy töröm a fejemet, nem tudom kitalálni, hogy hol lehet megtakarítani - jelenleg azt mondják - 5 milliárd forintot? Hol van az a bizonyos megtakarítás?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Gondolkozz nagyban akkor. Különben szerintem jó az óraátállítás, ma is fölkeltem fél kilenckor :D
2010. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

a szakértők is belátták, már évekkel ezelőtt, hogy semmi értelme, és nem lehet vele megtakarítani egy fillért sem.

csak egy hülye szokás.

2010. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

óóóó b*sszus.... hát értem már

tök elfelejtettem ezt az óraátállítás cuccot:D

am jha, semmi értelme, és teljesen összezavar.

2010. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak felsorolás szerűen: az utcai világításon nincs, az üzemekben, irodákban egész nap ég a villany, a bevásárló központokban szintén, otthon pedig sötétben kelsz és sötétben mész haza a kérdés továbbra is az: Hol van az a bizonyos megtakarítás?
2010. nov. 2. 14:53
 5/8 anonim válasza:
100%
Ez még egy nagyon régi dolog, régen tényleg lehetett rajta spórolni. Azóta meg szokássá vált, és gondolom egyszerűbb meghagyni, minthogy mindenkihez eljuttatni, hogy nincs is állítgatás.
2010. nov. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha semmi haszna, akkor ez egy packázás a javából.
2010. nov. 2. 19:24
 7/8 A kérdező kommentje:
Újabb értesülésem szerint a jelenleg téli óraállás az eredeti! Tehát nyáron takarítjuk meg azokat a milliárdokat? Írja már meg nekem valaki, aki igazolni is tudja tételesen, hogy hol, miből és mikor takarítunk meg, egyéb esetben elherdált milliárdokat?
2011. okt. 30. 12:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig én sem hittem benne, de most hogy elgondolkoztam lehet, hogy rájöttem. Annyit eddig is tudtam, hogy elvileg azért jó, mert nyáron az óra korábban fog későt mutatni, és így az emberek korábban lefekszenek aludni, és kevesebb ideig maradnak felkapcsolva a lámpák, de arra gondoltam, hogy ilyen alapon télen is maradhatna a nyári időszámítás. Viszont most rájöttem, hogy mivel télen így is sötétben kelünk, ha maradna télre is a nyári időszámítás, akkor reggel fogyasztanánk többet, hiába feküdnénk le korábban, amit este megspórolnánk, azt reggel elhasználnánk. Viszont nyáron a hosszabb nappalok miatt az egy órával korábbi kelés nem okoz sötétben kelést, este meg az órához képest később lesz sötét, illetve a sötéthez képest korábban lesz késő, és így kevesebb ideig világítunk. Bár most ezt írva megint elbizonytalanodtam. Lehet az lenne a jó, ha folyamatosan nyári időszámítás lenne, mert az nyáron nyereséget hozna, télen meg indifferens lenne, viszont megspórolnánk az óraátállítás költségeit.
2011. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!