Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » HA akalmiba vagyok bejelentva,...

HA akalmiba vagyok bejelentva, akkor az milyen költségekkel jár a munkaadómnak?

Figyelt kérdés
csak 2 hónapos munkám lenne, de a munkaadóm beakar jelenteni 4órába, de akkor elviszik a RÁT-ot. Mi a különbség ha rendesen bejelent, vagy ha csak alkalmiba.
2010. nov. 9. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha rendesen bejelent, akkor a bruttó béred után vonja és fizeti a járulékokat (tőled is von, és még ezen felül is fizet) Az adozona.hu oldalon van bérkalkulátor, ott ki tudod számolni, mennyit von tőled és még mennyit kell ezen felül befizetnie utánnad.

Ha alkalmival foglalkoztat, akkor napi 1000 forintot kell fizetnie utánnad, mindegy, hogy neked mennyit fizet. Viszont ezzel csak havi 15, évi 90 napot dolgozhatsz egy munkáltatónál. Ha bizonyos összeg fölötti járulék tartozása van a munkáltatónak, nem foglalkoztathat alkalmi munkavállalót.

2010. nov. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, azt tudom, hogy havi 15 napot lehet dolgozni...
2010. nov. 9. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!