Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok puskaport csináln...

Hogyan tudok puskaport csinálni? Vagy honnan lehet szerezni?

Figyelt kérdés
milyen anyagok kellenek hozzá és milyen mennyiségben??? honnan tudom ezeket beszerezni??? mennyire kell pontosan az összetételt??? ha valamelyik alkotóelemből sok vagy kevés kerül mi fog történni ??
2010. nov. 10. 19:54
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
porrá kell őrölni egy puskát :D
2010. nov. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Peti te már megint fárasztani jöttél ahogy látom -.-
2010. nov. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és honnan szerezzek puskát ??? Talán van neked eladó ??? XD
2010. nov. 10. 22:20
 4/7 anonim ***** válasza:
ha jól emlékszem részben szén kén és kálium nitrát ,de hogy honnan szerezd meg őket azt én se tudom. :)
2010. nov. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vegyél lőszereket és van benne
2011. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

A fekete lőpor készítése régi és most is használják...igaz nem a fegyverekhez hanem szórakoztatáshoz.A készítése egyszerű viszont veszélyes és akár kiüríti a pénztárcádat.Összetevők:

-75% kálium nitrát (salétrom vagy KNO3)

-15% gyenge minőségű faszén

-10% kén


Beszerzési helyek:

-Kálium nitrátot pontosan én sem tudom hogy hol árulnak olcsón hatékonyat.Talán a gazdaboltot célozd meg.

-Szenet könnyű beszerezni,főleg ha rossz minőségű.Az a gyenge minőségű amit ha meggyújtasz égni kezd,nem izzani mint a brikett.

-Ként patikában kaphatsz.DE vigyázz!A kén a legveszélyesebb szerintem ezek közül.


Próbáld ezeket összeaprítani,külön-külön.Ha kész óvatosan keverd össze.(Védőfelszerelésben,mert már volt belőle kemény baleset)Ha alaposan összekeverted akkor kint a szabadban az aszfalton gyújtsd meg,és ne menj olyan közel.Ha nem gyullad meg akkor csak az alapanyagokkal van baj.DE amint mondtam a kén a legveszélyesebb,ha beszívod a füstjét akkor komolyan megbetegedhetsz mivel a kén+víz=kénsav.És a tüdődet kaparhatja ami nem kellemes és halálos.Amúgy ajánlott az elején 100g-ot készíteni.


Veszélymentes tüzeskedést kívánok! :)

2016. jún. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Seggilbekur77 válasza:
Tudom elég későn válaszolok de szeretnék segíteni és nem szeretem amikor valaki feleslegesen osztja a hülyeséget mint hogy olyan szén kell ami ég nem hibás a házi szén a legjobb azon belül is a fűzfa szén a PARAZSLIK mellesleg láttom előző válaszoló nagy szakértő kémia terén főleg hogy azt hiszi hogy kén + víz egyenlő kénsav ez max oldat lehetne de még csak az se hisz a víz iszonyatosan rosszul oldódik vízben te a kén-dioxidra gondoltál de az se kén sav hanem kénes sav mivel so2+h2o=h2so3 a kén sav képlete pedig h2so4 amit so3+h2o(kén-trioxid+víz) segítségével lehet elő állítani h2so4-t so3-mat pedig különleges módszerrel lehet csak elő állítani ráadásul a le tüdőzöt so2 se veszélyes mivel sok idő kell neki a vízzel való elegyedeéshez másik módszer h2so4 elő állítására az a so2+h2o2(kén-dioxid + hidrogén peroxid) =h2so4 ráadásul védő felszerelés se kell max kesztyű az is azért hogy a kén ne maradjon sokáig a kezünkön főleg azért nem ajánlatos mert ha mész valahova külföldre határon reptéren egy rendőr kutya meg érzi az első az hogy meg gyanúsítanak terrorizmussal és többé nem kerülsz szabad lábra mozsárban is lehet őrölni a kno3-ot nagy ütési erő kell ahhoz hogy instant felrobbanjon tud ilyet is de ha mozsárban ütögeted akkor is csak egy fura éget szagot fogsz érezni ha lehet meg felelő tudás nélkül hülyeségeket ne írogasunk hogy a másik is terjessze a hülyeségeket mellesleg a pontosság hogy jó puskaport kapjunk az 1cg az az 0,00g és a kén közel se a legveszélyesebb hanem a kno3 az mivel "ütés érzékeny" (ha kalapáccsal tiszta erőből ütnekrá)
2018. nov. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!