Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az öcsém levelet kapott az...

Az öcsém levelet kapott az Apehtól hogy visszamenőleg 3 évre fizesse be a 9%. -os egészségbiztosítást. Soha semilyen egészségügyi szolgáltatást NEM vett igénybe. Úgy tudom mindenkinek saját döntése köt-e ilyen biztosítást. Kinek mi a véleménye erről?

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, nekünk mi a véleményünk, törvény szerint aki nem biztosított, annak fizetnie kell az egészségügyi hozzájárulást. Nem számít, hogy igénybe vett-e bármilyen egészségügyi szolgáltatást. Mivel a bejelentkezés is törvényben meghatározott, még a bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt is megbüntethetik.
2010. nov. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

"Soha semilyen egészségügyi szolgáltatást NEM vett igénybe."


- De ha, ne adj' Isten, holnap elütné egy autó, azért nem bánná, ha kezelnék, ugye?

2010. nov. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy ha nem fizetik a TB-t, azt annyival jár, hogy nem látják el őket ingyen, de ez nem így van. Kötelező, hogy legyen TB jogviszonyod valahogy, ha nem fizeted, az APEH miután összegyűlt 100-200 ezert tartozás, küldi a csekket. Sajnos nem szólnak rögtön, megvárják, míg összegyűlik. Ugyebár jelen esetben is ez történt.


Magyarországon TÁRSADALOMBIZTOSÍTÁS van, aminek az a lényege, hogy dobunk a közösbe és akkor ellátnak. Ellátják a gyereket is, a nyugdíjasokat is, a rokkantakat is, stb. abból, ami a közösbe került. Azt gondolom, hogy ez MESSZE igazságosabb rendszer, mint az amerikai, hogy van egy biztosításod és annak össze alapján vagy jogosult ellátásra. Tehát ha munkanélküli vagy, vagy rosszul keresel, akkor ott fogsz elpusztulni, mert nem fogod tudni kifizetni a milliós műtétet. Szerintem erre a rendszerre ne vágyakozzon senki. Még akkor is jobb, ha sok a potyautas a rendszerben. Akinek van TB jogviszonya, nem amiatt aggódnia, hogy nem látják el, ha egy komolyabb betegség üti fel a fejét. Tudom, sok baj van a magyar egészségüggyel, sokminden miatt lehet szidni, mégis nekem az a tapasztalatom, hogy többnyire emberségesen, tisztességesen ellátják a betegeket az ott dolgozók. Elég sokféle rendelésen fordultam már meg, elenyésző a rossz tapasztatom.

2010. nov. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De! Ha valaki reszkiroz vagy netán nincs munkája ...Mindenkinek saját döntése mit szeretne. Köt szerződést vagy sem.Ha ő úgy gondolja reszkíroz...aztán ha elüti az autó akkor fizet az ellátásért....de! szerintem akkor sem kötelező!!!!!!
2010. nov. 12. 14:02
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Ha szerinted nem kötelező, akkor ne fizessétek be.
2010. nov. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor gyűjts össze 50 ezer aláírást, és dug az Orbán orra alá afelvetésedet... 200 ezernél már a Zorbánt sem kell megkérdezni.


Ha csak az fizetni, és csak akkor, akivel és amikor baj történik, akkor összeomlana az egész rendszer. És akkor nem csak az öcsédet nem látnák el egy baleset után, hanem a rákos betege sem kapnának gyógyszert, ahogy a rokkantak sem kapnának kerekesszéket.

2010. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezt a problémát csak a saját kárán fogja "átlátni" az öcséd, - ha ugyan képes lesz erre valaha.


Olyan forgatókönyveket ír az élet, amilyeneket a legjobb költők, írók (stb.) fejében nem fordult meg eddig...


Megy az utcán... Rosszul lesz... Leül a járda szélére, - hogy nem csapja szét az agyát, mert szédül, elsötétült előtte minden... Egy jóérzésű ember látja, hogy baj van, segítő szándékkal mentőt hív hozzá...

A mentő megérkezik, - és ez a durvább változat, - sorsára hagyja, mert nem tudja hitelt érdemlően igazolni, hogy jogosult az egészségügyi ellátásra, felfordul, mint a büdös bogár.

Jobb esetben - gyors vizsgálat után - beviszi a mentő az ügyeletes kórházba, és az ambuláns részlegről rúgják ki a fentiekben leírtak miatt - ugyanazzal a végkifejlettel...

A legjobb esetben ellátják becsülettel a kórházba szállítását követően, de 10 nap múlva olyan számlát dugnak az orra alá, hogy a számla által kiváltott trauma hatására távozik az árnyékvilágból.

-Köztudott, hogy tisztességesen fognak a "tollak" , - a nyomtatópatronok - a kórházak végelszámolási számláira, sok esetben még azt is elszámolják, hogy "találkozott a tekintete a betegnek a főnővérével".


Nos?

Mennyiben érzed bölcsnek ezek után az öcséd álláspontját?

2010. nov. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha privát levelet írsz nekem, akkor sem lesz attól más a törvény.
2010. nov. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valószínű a kérdésemet nem elég érthetően tettem fel. csak arra szeretnék válaszokat kapni,: hogy úgy tudom aki akar köt ilyen 9.5 %-os egészség biztosítást, köt...aki nem, az meg nem! tehát NEM KÖTELEZŐ / nekem van/ Mindenki magánügye hogy dönt.pl.ha utazok köthetek utasbiztosítást de ha nincs rá pénzem és úgy gondolom megreszkírozom akkor nem kötök. Tehát nem kötelező. Persze ha nem köt , akkor magát teszi ki a problémáknak ez érthető... ha beteg lesz vagy eltöri a lábát vagy hirtelen műtét szükséges. stb. akkor nyílván a zsebébe nyúlhat.
2010. nov. 12. 19:24
 10/10 A kérdező kommentje:
A rákos betegek gyógyszerellátásáról most ne beszéljünk...én tudom sajnos milyen gyógyszert kapnak az államtól vagyis a Tb mit finanszíroz?)))
2010. nov. 12. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!