Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mitörténik a...

Szerintetek mitörténik a halál után? Megsemmisülés, új létformába kerülés vagy újjászületés?

Figyelt kérdés
2010. nov. 14. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem,hogy nemes egyszerűséggel megszününk.AZ öntudatunk,megszünik létezni.


Szép elképzelés hogy a menybe megyünk,újjá szülteünk..stb

De annó sok mindent amire nem tudták a magyarázatot,mágiával,varázslattal magyarázták,vagy meg magyarázhatatlan választ adtak a meg magyarázhatatlanra.


Szerintem az istennel és a túlvilággal kapcsolatos történet is csak egy ilyen válasz volt még mielőtt "hitté" nőtte ki magát.


AZ ember öntudatos lény,és egyszerűen nem tudjuk elképzelni hogy halál után egyszerűen vége.Egyszerűen nem

tudjuk elképzelni hogy milyen lehet öntudat nélkül,érzések nélkül,emlékek,gondolatok a külvilág az idő érzékelése nélkül...És ezért alakult ki annó az "újjászületés" foggalma....De az igazság az hogy márpedig az öntudatunk meg szünik létezni és kész...Remélem hogy nem így van,de jelenleg én ebben hiszek.

2010. nov. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg az energia nem vész el. Semmi nem vész el, csak átalakul. Szóval szerintem újjászületés.
2010. nov. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jó gondolat hogy az energia és az anyag nem vész el,csak átalakul,de ilyen értelemben az átalakulás nem jelent újjászületést.Legalábbis nem a bibliai jelentés szerint.
2010. nov. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor szerinted erre a helyzetre hogy lehet értelmezni, hogy nem vész el csak átalakul?
2010. nov. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!