Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik puszta állatszeretetből lesznek vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
Csakis kívülállók válaszoljanak, vagyis olyanok, akik nem érintettek a kérdésben!
2010. nov. 24. 20:40
 1/9 Neménvagyokaz ***** válasza:
53%
Én furcsának vélem, mert a húsban sok a fehérje amit mással nem lehet rendesen pótolni. Az amit meg eszel már rég nem az állat amit szeretsz mint állatot.
2010. nov. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább a növényevő állatokkal vállalnak közösséget, mint embertársaikkal. Attól még lehetnek jó emberek.
2010. nov. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
52%

Első válaszolónak:

De igenis LEHET pótolni a fehérjét máshonnan. A zöldség-gyümölcs+állati eredetű táplálékokban együtt MINDEN benne van, ami az emberi szervezet számára szükséges.

Itt vagyok élő példának ÉN! Soha az életemben nem ettem húst, csak zöldséget- gyümölcsöt + állati eredetű táplálékot (tejtermékek, tojás...stb), és teljesen egészséges vagyok 23 évesen!!! Néha egy enyhe megfázást elkapok, és ENNYI!


Korábban láttam egy dokufilmet a Spektrumon, amiben összehasonlítottak 5 féle embert:

1. Húst hússal (jó zsírosan)

2. Fehér húsok

3. Hús+zöldség, gyümölcs

4. Zöldség, Gyülölcs + állati eredetű (hús nélkül)

5. A tiszta vegán (csak zöldség, gyümölcs, állati eredetú nélül)


Elvégeztek különböző teszteket, vizsgálatokat, és az jött ki, hogy a LEGEGÉSZSÉGESEBB az 5 ember közül az volt, aki NEM eszik húst, csak zöldséget, és gyümölcsöt, valamint állati eredetű táplálékot, azaz a felsorolásomban a 4-es számú.


Igazából engem csak az zavar, ha kiderül rólam egy társaságban, hogy vega vagyok, akkor csodabogárnak tekintenek, és megjegyzéseket tesznek, valamint állandóan húsételekkel kínálgatnak direkt.

2010. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
52%

Meg egyébként is másnak mi köze van ahhoz, hogy ÉN mit eszek, vagy mit nem eszek? Attól másnak nem lesz rosszabb, hogy én vega vagyok...mégis sokan lenézik azt, aki nem eszik húst. Ez csak a régi paraszti felfogásból maradt meg, hogy "húst kell enni, mer ha nem meghalsz"....

Más mit avatkozik abba, hogy én mit eszek?

2010. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nyokee ZsoltTinKA ***** válasza:
46%

A kérdezőnek:

Bocsi! Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszoltam, de kifakadtam...

2010. nov. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem ezzel nincs semmi probléma.

Ha látom hogy az állatokat hogyan tartják és hogyan ölik le őket,néha bennem is meg fordul a gondolat hogy át mék vegába.Végülis húst már egy jó ideje nem is tudok olyan

"jó ízűen" meg enni mint annó,mert látom magam előtt hogy "mi volt ez","az állat melyik része".És sokszor egyszerűen nem birok bele harapni.Ezért a húst eredeti formájában,állagában" kerülöm,de ott még nem tartunk hogy ha húst eszek,akkor lelki ismeret furdalásom legyen.Azért néha-néha egy jó kis marha húsos dupla sajt burgert vagy rántott halat,szalonnát,hurkát,kolbászt le tudok nyelni lelki ismeret furdalás nélkül xD


Nekem az a véleményem hogy az ember alapvetően "minden evő".Akkor miért ne dönthetné el szabadon hogy miből eszik többet vagy kevesebbet?Miért kell "véleményt" mondani bárki étkezési szokásáról?

2010. nov. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nyokee ZsoltTinKA válaszára,

Ezért mondtam, hogy kívülállók válaszoljanak, mert első olvasásra az ilyen érzelmi kitörések támadásként érzékelhetőek, mégha nem is azok.


Meg az az igazság, hogyha a vegán életmódot követők véleménye érdekelt volna, akkor abba a kategóriába írok.


Én szeretem az állatok, mindet, még a földigilisztát is, de pusztán ezért nem tudok lemondani táplálkozási elemkről, mert például imádom a halat.

2010. nov. 25. 08:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megértem őket. Manapság az állattartás már nem olyan mint régen. Összezsúfolva tartjuk őket üzemekben, sokan soha nem látnak napot, és akkor mennek először ki, amikor a vágóhídra viszik őket. Elég gusztustalan, és aki egy kicsit is empatikus, az könnyen beleéli magát a helyükbe. Érdekes, hogy pl. ha kutyákat tartanának ketrecekben, mint a tyúkokat, vagy nyakig szarosan üzemekben, félhomályban, akkor mindenki felháborodna, de ha ezt "haszonállatokkal teszik, mindenki természetesnek veszi. Pedig ők sem szenvednek kevésbé vagy másképp egy kutyánál, hasonló helyzetben.
2012. júl. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is megértem őket. Nincs különbség az állatok között, csak abban, amit MI aggattunk rájuk. Hihetetlen lelkierőre és önszuggesztióra van szüksége annak, aki belelát a húsipar vagy a tejipar működésébe, és tovább fogyasztja termékeit.

És még egy megfontolandó dolog, az állatok ránk vannak utalva, ugyanúgy, ahogy a gyerekek, ki vannak szolgáltatva nekünk, és nem szép dolog ezt kihasználni. A hús egy állat kínkeserves halála után szépen letisztogatva és illúziókba csomagolva kerül az asztalunkra, mi pedig minden illúziót szép könnyedén benyalunk, és ez sajnos az élet sok területére igaz. A dolgok mögé viszont nem látunk be, mert azt takarja a a HASZON és a mi struccpolitikánk.

2014. máj. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!