Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy csomó...

Miért van az, hogy csomó ember (főleg kismama) olyan kérdéseket tesz fel itt, amikre egy orvos sokkal jobban tudna válaszolni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 25. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
útálni fognak téged a kismamák,és azt is aki ide fog írni és esetleg melléd áll,netán véleményt nyílvánít.Na,egye fene!Nem tudom,talán pont ezért,mert ő kismama.Tudd meg hogy mik történnek a bizarr testében stb.jaj,kihagytam,meg a babóval.pff.És mindenki úgy érti ahogy akarja.
2010. nov. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából sorstársakat keresnek, mert az megnyugtatja őket.

Az orvos is elmond mindent, de szeretik tudni, hogy más is igy, vagy úgy van.


Ez olyan, mint suliban a dolgozat előtti kérdés a haveroktól: -Tanultál?


Ha azt mondják nem, akkor jobb érzés. Persze cekaszt foksz kapni, de tudod, hogy nem csak Te vagy az ökör.

2010. nov. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én már régen voltam kismama (nemhogy internet, de még számítógép sem nagyon volt), de (és ez nemcsak a kismamákra vonatkozik)

- sok orvos nem mond el mindent (és nem is érdekli a beteggel kapcsolatban egy csomó dolog, ami pedig esetleg fontos lehetne az állapotával kapcsolatban)

- még két orvosnak is lehet homlokegyenest eltérő véleménye ugyanarról az állapotról (tapasztalat)

- ha megkérdezel valamit, az orvos mond valamit, amit te esetleg nem értesz teljesen, de az orvos nem magyarázza el részletesen (se türelme, se ideje)

- szeretnék tudni, másnak hasonló tünetekre/állapotra mit mondott az orvos, vagy mi vált be neki


És van olyan orvos, akitől inkább nem is kérdezel.

A mi új körzetink pl. ilyen. Szerinte a gyerekorvosunk (15 évvel ezelőtt) hülyeségeket beszélt (országos szinten elismert gyerekorvos volt, sajnos még nyugdíjazása előtt meghalt); a nőgyógyász minek kér ilyen vizsgálatot, szerinte ez fölösleges (nem volt az), és amit az előző orvos és 2 másik ügyeletes orvos mondott a betegségről és annak tünetéről, olyan nincs, mert "ő még nem találkozott olyannal".

Na ezekért kérdik meg.

Meg azért mert az orvos nem vette észre hogy a magzatnak fejlődési rendellenessége van, a tünetek alapján nem gondolt arra a betegségre ami volt (pedig másnak olyan tünetekkel ugyanolyan betegsége volt)

De ha te is beteg lennél (és itt nem náthára meg ilyenekre gondolok), vagy várandós lennél, te is megragadnál minden lehetőséget, hogy tájékozódj a betegségedről és meggyógyulj.

2010. nov. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
0%
Mert unatkoznak és nincs más dolguk.
2012. júl. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!