Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy ha iszok pl forró teát,...

Hogy ha iszok pl forró teát, és rögtön rá jéghideget, attól tüdőgyulladást kaphatok?

Figyelt kérdés

Engem annyira nem érdekel ez a dolog, csak kíváncsi lennék a válaszokra.

16/L


2010. nov. 28. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem érdekel, és iskolaundorod sincs :)
2010. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jóvanna, elkaptál xD. De ez kicsit fontos lenne, hisz olyan szervezettel születtem h sose vagyok beteg. Az utolsó mikor beteg voltam az a H1N1 ideje volt :/
2010. nov. 28. 14:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A tüdő gyulladását (pneumónia) leggyakrabban kórokozó (főleg vírus vagy baktérium) váltja ki, ritkábban irritáló gáz, füst, vagy allergiát okozó (allergén) por, permet (aeroszol).


A tüdőgyulladás kezdődhet hirtelen, ekkor nagyfokú elesettség, láz, hidegrázás alakul ki. Kezdődhet fokozatosan is fáradtsággal, hőemelkedéssel, köhögéssel, például valamilyen légúti fertőzés folytatásaként. Később fulladás, köhögés (ha előtte nem volt), esetleg mellkasi fájdalom alakul ki. A fertőzés sokszor megfázás, influenza után jelentkezik, de más, a szervezetet megterhelő betegség után is kialakulhat.

2010. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de a fogaidról nem kizárt h a zománc lepereg...
2010. nov. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ettől nem.

De ha vizes hajjal egy szál pólóban kiállsz a hóesésbe egy órára, tuti beteg leszel.

2010. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsö vagyok.

Hát kérdezö énse szoktam beteg lenni.. legutóbb 3 éve voltam beteg... Én se tudtam így lógni a suliból, de szerencsére olyan orvos volt akinek lehetett kamuzni és elhitte, így kiírt betegségre hivatkozva :D

2010. nov. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
16:56 énis így vagyok xD, De nekem sajna az orvosom akkora egy bunkó állat...
2010. dec. 6. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!