Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehet valamilyen élelmiszerből...

SándorCynthia kérdése:

Lehet valamilyen élelmiszerből csillogó követ vagy kristályt csinálni?

Figyelt kérdés
A nálam idősebb lány unokatesómmal cukrot szórtunk egy kisebb tál vízbe és azt mondta hogy abból pár nap vagy pár hét múlva kristály vagy csillogó kő lesz.Persze én nem hittem el de eljátszottam hogy elhiszem. Szerintetek tényleg kristály vagy kő lesz belőle?
2010. nov. 30. 22:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát persze,egy evőkanál kristálycukor és 1,5 dl víz összekevéréséből lesz a naná,hogy nem kristály,hanem a cukrosvíz.

Nagyon fiatal lehetsz,ha nem tudsz ilyesmit.(esetleg szőke) :)

2010. nov. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olyan sokra ne számíts, de lényegében úgy van ahogy írtad. Egy viszonylag telített oldatra van szűkség, és ha belelógatsz egy cérnát azzal meg is tudod egy kicsit gyorsítani a dolgot.
2010. nov. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

nem viszonylag telített oldatra, hanem túltelítttre van szükség. Forralj egy kevés vizet, és szórj bele annyi cukrot (ez meglepően sok lesz), amennyi feloldódik benne. Öntsd egy tiszta bögrébe (ne pohárba, mert az elpattan), és lógass bele cérnát úgy, hogy a cérna ne érjen a bögre oldalához. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy pl. egy fakanálra kötöd a cérnát, és azt teszed rá a bögre tetejére.

Tedd félreeső helyre és ne mozgasd. Ahogy szép lassan(!) hűlik az oldat, a cukor egy része ki fog válni a cérnára (azért, mert a meleg víz több cukrot tud oldatban tartani, mint a hideg.)

kb. fél nap múlva húzd ki a cérnát a cukorkristállyal, szárítsd meg és ott a kő :)

2010. nov. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kipróbáltam és bevállt de a követ nem tudtam kiszedni :(
2010. dec. 8. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!