Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha csernobilba megyek, fenyege...

Ha csernobilba megyek, fenyeget olyan veszély hogy rendellenes gyerekem születik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amúgy vihetnél engem is :D
2010. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Igen. A túristák, (akik csoporttal mennek), kapnak egy dózismérőt (TV-ben láttam). Ha valamiért idő előtt eléred a max. dózisodat, irány haza. Bár szerintem ilyen még nem volt. Az ottani túraszervezők lesz@rják az egészségedet, ergo bütykölt a mérő, mert nem akarnak vesződni veled.

De ez téged amúgy sem érint, mert terhes anya nem megy Csernobilba, ilyen kérdéseket pedig csak viccből tesz fel.

2010. dec. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok terhes anya,komolyan tettem fel a kérdést,szeretnék majd elmenni
2010. dec. 19. 23:19
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

A ZÓNA szűkül, épp nemrég lehetett olvasni róla, a 33éves felezési idejű legnagyobb szennyezést okozó cézium-137 nagy része már elbomlott, a sugárzás csökken. De nyilván van ott más is, az erőmű környéke le van zárva oda nem lehet odamenni úgysem. Megvan, hogy hovy lehet elmenni. Necces.


De: Anno az Alpok is nagy sugárterhelést kapott(sok helyen nagyobbat mint Ukrajna nagy része), pláne ahol eső is volt, mégsincs zár alatt. Szal az ha elmész így turistaként, az égvilágon nem lesz tőle semmi bajod. És a gyerekeidnek sem. Azért ahhoz közel kellene menni.

2010. dec. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%
még 100év múlva is fenyeget ez a veszély!! Még mindíg kiakadnak a sugárzás mérők még kilométerekkel a helyszíntől is.
2010. dec. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Nem vagyok terhes anya,komolyan tettem fel a kérdést,szeretnék majd elmenni"


Ha nő vagy, akkor a petesejtjeid veled születtek, ezért 1-2 biztos defektes lesz tőle, de ez csak akkor számít, ha pont az az 1-2 termékenyül meg.


Ha férfi vagy, akkor Csernobil utén 2-3 hétig ne csinálj gyereket.


Szerintem icipici az esély, hogy rendellenes gyermeked születik, de létezik (már mint az esély)!


Ennyi jut eszembe a dologról, bár engem csak érdeklődési köröm a mikrobiológia, meg az atomfizika is. De inkább olvass utána alaposan.

2010. dec. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Ha nem kezdesz el ott aktívan mohát enni a földről, akkor nem. Különben menj ki, érdemes megnézni. Nekem felejthetetlen marad az a három nap, amit májusban ott kinn tölthettem el.
2011. nov. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
46%
Röviden: NEM. Hosszabban: rettenetesen ostoba vagy, hogy egyáltalán a kérdést feltetted.
2011. nov. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!