Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi volt jobb: tanulni, vagy...

Mi volt jobb: tanulni, vagy dolgozni? (Főleg felnőttek, dolgozók válaszát várom! ) És mi a szakmád?

Figyelt kérdés

Már sokszor hallottam, hogy majd 'visszasírom' azt az időszakot, amikor gyerek voltam, iskolába jártam, és még nem kellett dolgoznom. Kíváncsi vagyok más véleményére is!

Én még diák vagyok, és (általában) nagyon szeretek tanulni - iskolába járni már nem annyira..., de sokszor azt kívánnám, hogy 'bárcsak felnőtt lehetnék, és dolgozhatnék!'. Ti mit gondoltok erről (felnőttek)? És mi a szakmátok? Szerettek benne dolgozni?


2011. jan. 1. 19:59
 1/5 szamóca. ***** válasza:
100%

nem vagyok konkrétan felnőtt, távolról sem:D és nincs rendzseres munkám.

de attól függ milyen munkát kapsz. én három nap tecsozás után rebegő szempillákkal ültem be még a fizikaórára is, de persze azért az a legalja.

ha megtalálod azt a munkát amit szeretsz, akkor nyilván dolgozni lesz jobb neked.

mindazonáltal mégis ugygondolom dolgozni jobb...nem maga a munka, de hogy a saját pénzedért dolgozol, és szerintem annál alig van jobb érzés :)

2011. jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tanulni :)

Bár nálam ez úgy volt, hogy 18 évesen elmentem dolgozni, aztán pár évvel később beiratkoztam egyetemre és most oda járok. Határozottan jobb tanulni :D Persze nehéz néha meg minden, de azért egész más, mint dolgozni, ahol főnökeim vannak, stb. Viszont ha meglesz végre a diplomám, akkor remélem a munkámat is nagyon fogom élvezni. De azért a munka akkor is munka, az iskola meg iskola.

2011. jan. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy válaszoltatok!
2011. jan. 1. 21:08
 4/5 A kérdező kommentje:
.....és várom a további válaszokat is!!!
2011. jan. 1. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt a mondatot, hogy olyan jó dolgod nem lesz többet, mint az iskolában diákkoromban én is jópárszor hallottam.

Lassan két éves munkatapasztalattal a hátam mögött arra jöttem rá, hogy amíg tanulsz, addig magadnak tanulsz, csak magadért vagy felelős, viszont ha elkezdesz dolgozni, a munkád kihat más emberek munkájára is, ezért sokkal nagyobb felelősség is szakad rád, sokkal toleránsabbnak kell lenned a körülötted lévő emberekkel, önállóan kell megoldanod olyan dolgokat, amivel életedben először találkozol, sokkal összszedettebbnek kell lenned, és jól kell beosztanod az idődet is.

Egyszóval az a fenti mondat nem csupán egy közhely, hanem maga a valóság.

2011. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!