Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orvosisok! Mit éreztetek az...

Orvosisok! Mit éreztetek az első boncoláskor? Mi járt az eszetekben? Persze tudom, hogy elsősorban a tananyagot látjátok a hallottakban, de mégis, nagyon szörnyű?

Figyelt kérdés
2011. jan. 14. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A kémia tanárom mestélte annak idején, hogy neki a másik szakja biológia. Igaz, hogy ő embert nem boncolt, viszont állatot (patkányt, csirkét, kutyát, macskát, stb.) igen.

Mi is feltettük neki a kérdést, hogy milyen volt? Erre azt válaszolta, hogy borzasztó! De amikor boncolt - ahogyan te, kedves kérdező is leírtad -, nem azt az aranyos kis cicát látta az állatban, hanem megpróbált teljesen elvonatkoztatni, és a döglött állatot látni benne, illetve azt, hogy ő ezt a szakot választotta, és most ezt azért csinálja, hogy 20-30-40-50 éves koráig meg tudjon élni az adott szakmából... A "poén" az volt az egészben, hogy amikor pl. csirkét, kacsát, nyulat boncoltak, akkor aznap a főiskolai menzán az adott állatból készült étel (persze nem a boncolt) volt az ebéd... :S

2011. jan. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, még mindig...


Kicsi korom óta orvosnak készültem... Nagyon szerettem volna azt tapasztalni, hogy én gyógyítom meg a betegeket, hogy új gyógyszereket találok fel, amelyek segítségével életeket tudok majd menteni, stb. De közben szembesültem azzal a ténnyel, hogy én nem bírnám azt végignézni, ahogy felboncolnak egy embert, ahogy a kezeim között hal meg valaki, és még sorolhatnám példákkal...


Tehát ha orvosnak készülsz - gondolom, azért írtad ki a kérdést -, akkor jól gondold meg az egészet, mert igaz, hogy egy gyönyörű szakma, de azt is tudni kell, hogy csak erős idegzetűeknek való!

2011. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
a boncolást ki lehet birni sztem,bár sokáig benned marad,de ha ugy veszed te ebből tanulsz és másokat a tudásod alapján menthetsz meg.Az orvosi szakma pedig tényleg nagyon szép szakma csak győzz tanulni meg fizetni a sulit:D
2011. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dodesz.. ***** válasza:
Én csak állatokat boncoltam, de szerintem ki lehet bírni, nagyon-nagyon érdekes dolog. :D
2011. jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
14%
szia, még nem járok az orvosira, de nagyban készülök rá, ezért otthon boncolgatok, ha találok egy elhullott állatot. a barátaim emiatt furinak tartanak és morbidnak, de fel akarok rá készülni a magam módján. Boncoltam már csigát, egeret, patkányt, tyúkot, libát, kakast, disznónál is voltam (azt sajnos csak nézhettem, de jó volt), madarakat is és volt már egy macska is. Már csak ember hiányzik (kutya is jó lenne), remélem nemsokára kipipálhatom azt is.
2011. jan. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ma voltam egyetemen először, igaz, csak tetemnézésen...

16 éves vagyok, és egy hete azt mondtam, hogy simán menni fog. Aztán mikor mentünk aterem felé, akkor kicsit így elkezdet remegni a kezem, de azért bementem.

Olyan semmien érzés... nem volt undorító, nem kaptam sokkot, csak simán néztem, ahogyan magyarázza ismerősöm, hogy mi micsoda. Szóval nem megerőltető lelkileg nekem, de ez szerintem mindenkinél más.

2012. jún. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!