Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent az "M" betű amit...

Mit jelent az "M" betű amit Roe doki az Elit Alakulat c. háborús sorozat 6. részében (Bastogne) egy meglőtt katona homlokára írt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 18. 23:37
 1/5 Morfologus ***** válasza:
rég láttam de asszem a vércsoportja vagy vmi sebesülés röviditése
2011. jan. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Kedves Kérdező! :)

Az "M" betű a morfiumot (angolul: morphine) jelölte. A jelenet elején Roe a sebesült combjába adott be egy ampullával, ezt jelezte a betűvel annak az orvosnak, aki majd a táborban kezelni fogja a katonát. A II.VH során az amerikai hadsereg eü készletében található ampullába beépítették a tűt is, így tudták a felcserek a leggyorsabban, még a helyszínen beadni támadás során. A jelölés azért volt fontos, mert ezek - feltételezem, bár biztosan nem tudom - viszonylag nagy dózisú ampullák lehettek, hogy a súlyos sebesülések okozta fájdalmat tompítani tudják. Ha a szükségesnél többet kap valaki, az halálos is lehet. Mivel eszméletlen volt, ő maga nem tudta figyelmeztetni a kezelő orvost, hogy már kapott egyet. Szóval szerintem a túladagolást szerette volna elkerülni a doki azzal, hogy ezt ráírta.

Üdv: Sabres (szintén nagy Elit alakulat rajongó) :)

2011. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat és a többi hasznos infot.. el sem hiszed mennyire "boldoggá tettél".. de tényleg... szóval - igaz megkésve - de még egyszer KÖSZÖNÖM! :-)
2011. jan. 27. 07:46
 4/5 anonim válasza:

Szia! Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem. :)

Itt még találtam infót róla:

[link] (ez egyébként a Saving Private Ryan online enciklopédia)

Képet is: [link]


Azóta egyébként gondolkodtam még rajta, az is lehet, hogy nem csak a túladagolás miatt írta, hanem mert valóban kevés morfium állt rendelkezésükre (főleg ott Bastognenál), szóval lehet, hogy a túlzott felhasználást is kerülni szerette volna. :)

Üdv: Sabres

2011. jan. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
És a Német tábornok szövegét ki tudja? amit a fílmben mond eredeti német szöveget akarom megtanúlni
2011. okt. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!