Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy minden...

KINGMAX kérdése:

Miért van az hogy minden 10-20 (és\vagy ennél több-kevesebb) évesek szinte úgy használják a smyle-ket, mintha olyan szó lenne mint az "a" betű?

Figyelt kérdés
( :),XD, stb,) Vagyis minden mondatban, minden helyzetben. Miért? Ja és legyetek szívesek normálisan válaszolni. És még valami: Nem azzal van bajom hogy vannak ezek a hangulatjelek, hanem hogy mindenki - nagytöbség (én még nem találkoztam olyannal ki nem) mindíg, minden helyzetben és lassan még szóban is. Ha egyszer hangulat JELEK akkor használjuk jelként. Miért van ez? Aki nem ért ezzel egyet jelezze. Köszönöm előre is.
2011. jan. 25. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert most ez a menő. Én más fonetikusan is láttam kiírva, dobtam is tőle egy hátast. Kb úgy volt írva, hogy iixdééééé.

Kíváncsi vagyok, hogy egy hivatalos levelet hogy írnak majd meg a jövőben (illetve hogyan értelmeznek).

2011. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, én hivatalos levélben sosem használom, mivel annak olyan hangnemben is kell íródnia, hogy hivatalosnak tűnjön, ugye. De a magánbeszélgetéseimben (barátoknak email, twitter, msn, néha itt is) ott igen, egyszerűen azért, hogy érezhető legyen a hangulat. Mert pl. tök más, ha azt reagálom valamire, hogy "Te hülye vagy." vagy azt hogy "Te hülye vagy. XD" Első esetben gondolhatja úgy az illető, hogy komolyan idiótának tartom, másodikban pedig szerintem azért nyilvánvaló, hogy nem. És ez írásban elég sok mindennel így van, a hangulatjelek közvetlenebbé teszik a beszélgetést, nélkülük mondjuk egy msn-csevej kicsit olyan lenne, mint amikor élőben beszélget 2 robot. Hát szerintem ezért. (Oké, vannak akik tényleg szinte mindig, minden mondatukhoz csatolnak valami jelet, de ez szerintem ritkább, legalábbis én nem nagyon találkozom vele).

Remélem értelmes válasz volt.

2011. jan. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezek igazok, de azt még megértem ha írásban (msn, stb.) használják, de az már elborzaszt hogy valaki, akárki élő beszédben, vagy úgy ahogy te is írtad "iiixxddééé" vagy hogy. A hangulatjelek azért vannak, a nevében is benne van, hogy hangulatot fejezzenek ki. Ha valaki nem "szakszerűen" használja, bármit, akkor annak a szónak, tárgynak, vagy egyéb dolognak elvész az igazi értéke és nincs miért használni azt. És vannak olyan **** (trágár szó), akik azt le se szarják és nem azért használják a smyle-ket mert "menő", hanem egyfajta beidegződés és ezáltal minden mondat végére oda teszik az "xD"-t és kész. Így annak már nincs értéke. Lehet hogy rosszul gondolom, de így gondolom. Ezt megpróbáltam alátámasztani, ha nem sikerült, sajnálom. És ha már itt tartunk akkor miért kel pl.: a CoD 4 Multyba (vagy más netes játékban) olyanokat használni mint az "sry" vagy a "thx". Végül is magyarok vagyunk, beszéljünk is úgy.
2011. jan. 25. 16:50
 4/5 böiler ***** válasza:
Figyelj, én egy 17 éves srác vagyok. És valóban, előszokott fordulni, hogy írásban (persze így online) én is rakosgatom ezeket. És tudod miért? Mert már értettek félre amiatt, hogy nem volt ott egy mosolygós szmájli. Szóval előfordulhat, hogy ha írok valamit, ami szemtől-szemben egy mosollyal elmondva teljesen mást jelent, mintha fapofával tenném azt. Tehát online így eltudom kerülni ezeket a félreértéseket. :)
2011. jan. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nekem mondom nem azzal van bajom, hogy néha, esetleg sűrűbben használod. Hanem ha szóban, vagy gyakran szinte gondolkodás nélkül oda teszi az xD-t és ezzel "menő". Én is szoktam használni de nem sűrűn (mert akkor ugye képmutató lennék (: ).
2011. jan. 25. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!