Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történt a lányommal? (mit...

Mi történt a lányommal? (mit csináljunk? )

Figyelt kérdés

Sajnos 1 hete meghalt az anyósóm, aki a lányommal nagyon szoros viszonyban volt.(bizalmasabb volt vele mint én, a saját anyja). A lányommal azóta ez történt:


Amikor elmondtuk neki a dolgot olyan rosszul lett hogy elájult. Kihivtuk hozzá az orvost aki nyugtató injekciót adott be neki. A lányom 2 napja olyan mint egy "élő halott": fekszik az ágyában, magában beszél ("itt hagyott, egyedül vagyok" stb.) és egy pontot néz csak..ha beszélünk hozzá, nem figyel, szinte észre se veszi hogy ott van valaki. Ha próbálunk hozzáérni megijed és nem engedi.Kiabál. Néha felkel és mászkál ide-oda. Kimegy a wc-re és órákat van bent.Elöttünk nem eszik.Mintha nem is tudná kik vagyunk. Az orvost azóta naponta hivjuk aki injekciókat ad be neki. Azt mondta hogy itt semmilyen pcihológus nem tud mit tenni, bevihetnénk kivizsgáltatni, de nem lát sok reményt... és azt javasolta hogy egy elmegyógyintézetbe kellene vinnünk, amit nem szeretnénk.A lányom idegösszeomlást kaphatott?!... Mit csináljunk?

Elvigyük kivizsgáltatni vagy mit tegyünk?


2011. jan. 25. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:

ez nem kérdés


persze h vigyétek orvoshoz

2011. jan. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de mi történhetett vele pontosan? felismerhet bennünket?
2011. jan. 25. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Vigyétek elmeklinikára, az tenne neki a legjobbat. Sok a sztereotípia ezzel kapcsolatban, de az tenne neki a legjobbat. Én voltam egy szombathelyi klinikán 3 hetet, eleinte csak aludtam az injekcióktól, de sokkal jobbat tett, mint bármi. Utána jött a beszélgetés a pszichológussal, csoportterápiák, pszichiáterrel konzultációk, mondhatni mikor kijöttem, nem volt akkora nyoma a problémámnak. Én is feldolgozhatatlannak tűnő gyász miatt kerültem be, de ilyen tüneteim, mint a lányodnak, nem voltak.

Ne úgy képzelj el egy elmegyógyintézetet, mint a filmekben. Ott van a diáklány, akin túl nagy a stressz és az elvárás, az öregnéni akit pánikrohamok gyötörnek, mert megszűnt az amúgy is rosszul fizető állása, tanárnő is volt bent skizofréniával (bár ő másik osztályon, de beszélgettem vele, mikor jól volt). Nagyon válogatott de értékes emberek kerülnek ilyen helyekre, nem csak azok, akik rohangálnak tébolyodottan, hanem mind emberek és kemény sorssal vannak megáldva. Szerintem bármelyikükkel cserélne egy nagyon normálisnak mondott ember, ő is oda jutna, és ez nem baj, mert segítettek (ahogy tudtak, nincs maximális siker.. de a kicsi is siker) rajtuk. Gondold át a lányod helyében.

Üdv, egy normális, 25 éves lány, aki a bátyja halálával nem tudott szembenézni, ex elmegyógyintézet-lakó

2011. jan. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi 2 válaszolónak! Kérnék még valami tanácsot! Illetve a választ: Mi történhetet pontosan a lányommal?
2011. jan. 25. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy?Na,szerinted mi történt?Sokkot kapott,mert elvesztett valakit,akit szeretetett..
2011. jan. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
38 éves vagyok, a lányom 16 éves
2011. jan. 25. 21:32
 7/7 anonim ***** válasza:
igen, valószínű hogy sokk, vagy idegösszeomlás.. elmegyógyintézet, igenis semmi baj nincs azzal, én még jól is érezném ott magam.
2011. jan. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!