Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor hogy van ez? (matekkal...

Akkor hogy van ez? (matekkal kapcsolatos, kell hozzá logika)

Figyelt kérdés
3 barát elment étterembe. 30 ft-ot kellett fizetniük. Fejenkét adtak 10-10 Ft-ot. Mikor kifizették és a pincér elvitte a pénzt, a pincér ujraszámolta és rájött hogy csak 25 Ft-ot kellett volna fizetniük ezért 5 Ft-ot vissza vitt a vendégeknek. De mivel 5 nem osztható 3-mal ezért két forintot zsebre tett. Mind a 3 embernek visszaadta az 1-1 Ft-ját. Így mind a hárman 9 Ft-ot vizettek (3x9=27) plusz még a két forint ami a pincérnél van (27+2=29). Hol van az az egy forint. :O (30 ft-ot fizettek)
2011. jan. 26. 15:50
 1/6 haggyámán ***** válasza:
Megvan az. 25-öt fizettek. 2-öt zsebre tett, fejenként 3-at adott vissza. Ha minden igaz, 25+2+1+1+1=30.
2011. jan. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elgurult. amúgy nem tudom, sokszor hallottam már, de még nem jöttem rá.
2011. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ugy nekem is kijött:D de akkor hogy lehet az hogy: 9x3=27 27+2=29?:D


én sem:D

2011. jan. 26. 16:13
 4/6 haggyámán ***** válasza:
A másik változattal az a baj, hogy nem 9-et fizettek, hanem 10-et. Nincs a kettő dolog között logikai kapcsolat, azért nem jön ki. :)
2011. jan. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 haggyámán ***** válasza:

Ha ezt nem érted, akkor ajánlom ezt:


"Zénón nyolc lábnyira áll egy fától, kezében egy követ tart. A követ a fa felé hajítja. Ahhoz, hogy a kő eltalálja a fát, először meg kell tennie a köztük lévő távolság, azaz a nyolc láb felét, ehhez pedig valamennyi időre van szüksége. Ezután még mindig hátra van négy láb, ennek megtételéhez pedig először ennek a felét, vagyis további két lábat kell repülnie, és ehhez ismét adott idő kell. Ezután további egy, majd fél, majd negyed lábat kell megtennie, és így tovább a végtelenségig. Zénón következtetése: a kő sohasem éri el a fát."


Forrás: [link]

2011. jan. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát szerint igaza van Zénónak:D
2011. jan. 26. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!