Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy bögrére képet szeretnék...

Ha egy bögrére képet szeretnék nyomtatni (szublimálni), fontos hogy milyen nyomtatót használók és milyen tintát?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban utána néztem alaposan a témának,de a képek nyomtatása terén nem találok infót.


Külfödi US és UK webshoppokban és leírásokban mindenhol "sublimation printert" és "sublimation ink"-et emlegetnek,és nem éppen a legolcsóbb kategóriába esnek az így felsorolt nyomtatókat és festékek.

Ám arra vonatkozóan hogy fontos-e a nyomtató és tinta tipusa vagy hogy mi ajánlott,nem találok sehol...Eddig azt hittem fontos.De egy ezzel a témával foglalkozó magyar webshop-ban láttam hogy csak pár ezer forintos nyomtatót raktak egy kezdő csomagba,ezért már nem vagyok benne biztos és nem szeretnék feleslegesen 100 000Ft-ot vagy többet nyomtatóra költeni,ha egy egyszerű 10 000Ft-os nyomtató is meg teszi (ami már van).


Ami azt illeti a "sublimation" nyomtatók ára miatt,lehet bele sem kezdek,mert most nehezen tudnák ennyit ki adni egy nyomtatóra.És a többi hozzá való sem valami olcsó,ezért "póba szerencse" alapon sem szívesen fektetnék bele.Szóval szeretném biztosra tudni ezeket a dolgokat mielőtt bele vágok,de már a google-ból a google forráskódját is ki kapartam de ezzel a témával kapcsolatban semmi infó csak a tény hogy US-UK gazdagéknál "sublimation printereznek" 100-300k-ért,itthon pedig pár ezer forintos nyomtatót vágnak az emberhez mondván "szublimációs képek nyomtatására"

És le írásokban is csak annyit írnak hogy "tükör módban" nyomtassuk.


Szóval ha valaki ki tudna oktatni ezzel kapcsolatban azért nagyon hálás lennék.


Küldök pár szublimált bögrét ha az olcsó nyomtató is jó xD


Előre is köszönöm.


2011. jan. 26. 23:04
 1/1 A kérdező kommentje:

Hey na végre rá találtam.Egy webshopban normálisan,részletesen le írják..Ezek után tőlük fogok rendelni.


A szublimációs tinta,elengedhetetlen,ez mondjuk magától értetődő.A nyomtató nem feltétlenül kell hogy szublimációs nyomtató legyen.ám a jó minőséghez ajánlott.


A legfontosabb a szublimációs nyomtatáshoz hogy a nyomtató PIEZO nyomtató fejes tintasugaras nyomtató legyen.És ilyen nyomtató fejes tintasugaras nyomtatót vagyis "szublimációs nyomtatót" ami megfelelő bögrék,tányérok,kisebb tárgyak képéhez már lehet kapni 20 000Ft-ért is,ami abszolút megfizethető azok az árak után amiket eddig láttam:)


Nah megyek is mert jövök magamnak pár bögrével xD

2011. jan. 26. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!