Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ki milyen mértékbe...

Szerintetek ki milyen mértékben felelős az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő volt.

Külföldön ketten laktunk magyarok egy albérletben, plusz egy harmadik helyi lány. Történt egyszer, hogy a magyar lakótársam meghívta egy ismerősét látogatóba és én is meghívtam két ismerősömet látogatóba. Így öten mentünk el kirándulni egyik reggel.

Amikor mentünk ki a lakásból, akkor ugye szépen libasorban lépkedtünk ki az ajtón a lépcsőházba, én voltam a legutolsó. Kedves magyar lakótársam a saját kulcsát bent hagyta a zárban (bentről), és mivel én azt hittem, hogy nála van, mert mindig ő szokta zárni az ajtót, szépen becsuktam magam mögött a bejárati ajtót. Mivel gombos az ajtó, hoppá hoppá, hát bennragadt a kulcs belülről a zárban. Külföldi lakótársunk természetesen pont akkor nem volt otthon!

Mivel mindez kb hajnali 6 körül történt, volt egy kis pánik. Próbáltuk kinyitni az ajtót több módszerrel, nem sikerült. Szerencsére épp jött egy nő, aki felhívta nekünk a lakatost ő pedig 150 EURÓÉRT egyetlen mozdulattal kinyitotta. Először azt hittük át akar verni... de aztán utóbb kiderült külföldi lakótársunktól, hogy valóban ennyi a sürgősségi eset.

A kérdésem a következő. Szerintetek ki mélyen mértékben felelős az esetért?

Ugyanis magyar lakótársam, aki ismétlem, bent hagyta a kulcsát, rögtön engem vádolt, teljes kibújva a felelősség alól, és nekem kellett kifizetnem 130 eurót, és ő csak 20 fizetett. Mivel én utálok veszekedni, nem nagyon védtem meg magam, de utólag visszagondolva úgy érzem, NEM CSAK ÉN VOLTAM A FELELŐS. Tudom hibáztam, hogy nem ellenőriztem a zárat, de szerintem magyar lakótársam ugyanúgy hibás volt, hogy nem vette ki a zárból a kulcsot. Mivel ti elfogulatlanok vagytok az ügyben szeretném ha ti segítenétek eldönteni, hogy jogos e az, hogy nekem kellett a 87%-át kifizetnem az összegnek! Én úgy érzem fifty-fifty arányban áll rajtunk a felelősség, de ha rosszul érzem javítsatok ki.

Köszi szépen!


2011. jan. 27. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 50-50%-ban kéne megosztoznotok.De elég sz@r helyzet.Neked meg kellett volna nézned,hogy nincs-e benne az ajtóban a kulcs.A lakótársad meg ki kellett volna vennie a kulcsát a zárból,főleg,hogy írtad,hogy ő szokott érte felelni.

Mi amúgy ilyen esetekben,ha valami probléma és szerelőt kell hívni osztozni szoktunk,és nem egymást hibáztatjuk,hogy te rontottad el.Persze ez csak a közösen használatos dologra igaz.

2011. jan. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ő hagyta bent a kulcsot, tehát inkább 70% , 30% arányban kéne osztoznotok.
2011. jan. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én is úgy érzem, minimum 50-50% a felelősség, de inkább ő hibásabb. most már eléggé bánom, hogy nem álltam ki jobban magam mellett, de utólag mindenképpen behajtom rajta.
2011. jan. 28. 16:44
 4/4 anonim ***** válasza:
bosszantó szokás ha valaki benne hadja a kulcsot a zárban, nekem is gyakran megesett h a lakótársam othon volt de aludt és bennefelejtette a kulcsot..utánna meg még ő lett pipa hogy milyért vertem fel az álmából... igaz egy kontrolt tényleg megért volna becsapás előtt de lényegében nem a te hibád...
2011. jan. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!