Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » BME középfokú angol nyelvvizsg...

BME középfokú angol nyelvvizsgáról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 20:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy barátnőmnek, aki kitűnő tanuló, és jó angolból, a szóbeli elsőre, az írásbeli harmadszorra lett meg.
2011. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10. osztály nyarán voltam.


Nekem könnyű volt. - de én már 9.-ben is mentem volna, csak Egerben lemaradtam a jelentkezésről :S:S


Szóbelin rendesek voltak. Annyi a lényeg hogy folyamatosan lökd a szöveget, azzal meg nekem nincs gond.

Néha cifrázz bele egyet kettőt nyelvtanilag - mutatni hogy ilyet is tudsz :D

Amúgy van egy könyv ami minden témakörről ír.


És BME-s példafüzetet is lehet kapni, CD-vel.


Írásbelire nem nagyon emlékszem, csak arra hogy egy szünetben megkértem a mellettem 2-vel ülő csajt hogy pakolja el a kattogós óráját mert idegesít.

Amúgy az se volt nehéz.


A feladatokra már nem nagyon emlékszem egyébként.


A felsőfok az már húzósabb... ugh oda tanulhattam volna többet is, de megvolt, közel sem olyan könnyedén mint a közép, de itt csak a papír számított a felvételihez és nem a százalék :D:D


Tehát:

- BME-s tételsor+CD-t vegyél

- tematikus könyvet a szóbelire

- és gyakorolj feladatokat is online - de az van a BME-s füzetben is


Könnyű tanulás:

- szavak: alapszavak+ témakörök

- nyelvtan: az angol tulajdonképpen pár képlet alapján működik

- beszélj!


Kiejtéshez: ismerős, filmezés, sorozatnézés eredeti nyelven, MTv

2011. febr. 13. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!