Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nagyon soka írnak ékezetek...

Nagyon soka írnak ékezetek nélkül. Ennyi embernek van ilyen billentyűzete, vagy külön megtanulnak így gépelni?

Figyelt kérdés

Magyar billentyűzettel mi értelme van ékezetek nélkül írni? Van ennek valami logikája?

Csak azért merült fel bennem a kérdés, mert van 1-2 témakör, ami a specialitásom, és szoktam válaszolgatni.

Jónéhányszor előfordult már, hogy az alapkérdést végigszenvedve elolvastam, és fontosnak tartottam volna válaszolni, de mivel ilyen szövegből legfeljebb egy mondatot olvasok el, inkább hagytam az egészet.

Még akkor is, ha végül nem is született helyes válasz.


2011. febr. 2. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az illető határon túli magyar, ahol csak román, szlovák stb. betűs billentyűzetet tudott szerezni.
2011. febr. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Olyan nincs hogy azért ír valaki ékezet nélkül mert olyan a billentyűzete. Akár kínai billentyűzettel is lehet magyarul írni, csak kattintani kellene 4-et a Windows-ban. Ha képtelen megjegyezni az angol billentyűzetén a magyar karakterek helyét, akkor pedig lehet venni matricát. Vehet sima matricát is és ráírhatja a megfelelő betűt, fehét bill. esetén egyszerű alkoholos filctollal stb...


Az lehetséges okok:

- lusta

- számítógépes analfabéta

- leszarja

- külföldön van, és idegen számítógépet használ

2011. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Főleg férfiak, azon belül számítástechnikusok szokása.

Ők a munkájukban kerülik az ékezeteket, aztán tisztára megszokják és magán emaileket is úgy írnak.


Mobiltelefonos dolgokat, pl sms, ott magam is néha ékezet nélkül írok, mert előbb van az a, mint az á betű... :-)


Aki tanult gépírni, arra kevésbé jellemző.

Aki nem tud gépírni, annak meg inkább a betűk minél előbbi megtalálása a cél...

2011. febr. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van ekezet a billenytuzetemen. Csak szeretek idegesito lenni.


Na nem, amúgy nem tudom.

2011. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ktomi válasza:
Hát nem tudom, én pl. Angliában élek, és épp ezen gondolkoztam mostanában, hogy ez a kérdés mekkora problémát okoz nekem. Én 10 újjal gépelek, és ez egy bizonyos szint után baromi kényelmes tud lenni, izomreflexből gépelsz, folyamatosan, könnyedén, kevés figyelem-ráfordítással. Az a gond, hogy itt hacsaknem a saját gépemet használom, nem magyar billentyűzet, és így folyamatosan váltogatva nem tudom egyiket sem rendesen megszokni. Otthon ez nem volt gond, be voltam állva a magyarra és kész. De most így ebben a szituációban nagyon idegesít, hogy a . , ? ( ) stb. írásjeleket, a Z-t és az Y-t folyamatosan eltévesztem. Most mondjak le az ékezetekről? Vagy kezdjek el magyar billentyűzet kiosztást használni a munkahelyen is? Az sem minden esetben könnyen megoldható.
2013. márc. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!