Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az interneten elfogadott...

Az interneten elfogadott szerződések is ugyanolyan szerződésnek minősülnek, mint amit kézzel írunk alá?

Figyelt kérdés

Tehát általában az interneten csak annyit kell tenni, hogy kipipálom a kis kockát, hogy elfogadom a szerződési feltételeket. Ez is hivatalos szerződésnek számít, és nem kell hozzá saját kézzel írott aláírás?

Mert tavaly novemberben regisztráltam egy ingatlanos oldalon, ahová feltettem egy házat eladásra. Úgy hírdették magukat, hogy ingyenes ingatlanoldal, persze a szerződési feltételekben – amit sajnos nem olvastam el elég tüzetesen - már az szerepelt, hogy csak 30 napig ingyenes, utána fizetőssé válik kőkeményen. Három hónap után most küldtek nekem először egyenlegértesítőt, amiben 49500 Ft kötelezettségem halmozódott fel szerintük. Valószínűleg sőt biztos, hogy jogos a követelés, de nekem ez akkor is furcsa, hogy felregisztrálok egy oldalra, ahová még csak nem is a saját lakáscímemet adtam meg és a egyetlen pipával aláírtam egy szerződést, aminek a kötelezettjévé váltam. Nekem mindig is az volt a fejemben, hogy egy szerződést saját kezű aláírással írunk alá és akkor válik hivatalossá, de úgy látszik, hogy a modern korban már nem így van.


2011. febr. 3. 11:17
 1/1 anonim ***** válasza:

ezt érdemes lenne a jogi kérdéseknél kérdezni, ott megtalálja, aki ért hozzá!!!

- nagy becsapós csapda, nekem úgy tűnik

(nem értek hozzá, de amikor aláírás kellett valahol -be kellett szkennelni és nyilatkozni: az aláírásom. De hogy egy "pipával" ezt meg lehessen oldani? nagyon ravasz:(((

2011. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!