Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek az Eliza névhez...

Szerintetek az Eliza névhez milyen MAGYAR eredetű vezetéknév passzolna, amely nem gyakori - vagy nem is használt név? A félreértések elkerülése érdekében keresek olyat, amely ritka, vagy nem használt név.

Figyelt kérdés
Egy regényhez lenne szükségem a névre.

2011. febr. 5. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Pl. Újhalmi/Óhalmi ilyen név ha jól tudom nincs de jól hangzik... lehet más ilyen földrajzi név szerű is :)
2011. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, egy ötletnek jó, de még gondolkodom rajta.
2011. febr. 5. 14:31
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ha ritka vezetéknevet használsz, pont az ad okot félreértésekre. Mert kevés van belőlük, és ha véletlenül olvassák még magukra veszik (mert ők is tudják róla, hogy ritka).

Egyébként a kifejezetten magyar eredetűek közül szerintem kevés a ritka.

A régi foglalkozásnevek nagyon gyakoriak (Varga, Takács, Halász, Szabó, Bodnár, stb. - beírod a gugliba, gondolom kidob egy párat). Bizto hogy tudsz olyat találni amilyen nevű ismerősöd nincs, de mivel gyakori, senki nem veszi magára.

Vagy férfinevek: László, Péter, stb.

Esetleg adhatsz neki településnevet. Talán ez lenne a legeredetibb. Keress egy kellemes hangzású falunevet és írd utána, hogy -i: Budai, Miskolci, Gyulai, Kukutyini. Szerintem ez lenne a legjobb.

Vagy ha összerakod a kettőt, először egy településnév, utána egy foglalkozásnév. Lehet 2 vezetékneve is, külön írva vagy akár kötőjellel is.

2011. febr. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Van egy ötletem. A Kőhalmi névhez mit szólsz?
2011. febr. 5. 14:47
 5/9 anonim ***** válasza:
A Kőhalmi jó, de szerintem az Eliza helyett jobban hangzana hozzá az Elza.
2011. febr. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vagy valami olyan, mint pl. Szépfalvi... ?
2011. febr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már találtam egy jót: Hédery Eliza.
2011. febr. 5. 15:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítségeteket :)
2011. febr. 5. 15:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Héderváry
2011. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!