Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kérdésem a következő, hogy...

A kérdésem a következő, hogy kötelezhetnek arra, hogy egyházadót fizessek?

Figyelt kérdés

Tavaly tanu voltam egy egyházi esküvőn és akkor kellett fizetnem 13.000 ft-ot,és most pedig mindig jönnek,hogy fizessek egyháziadót,de nekem eszemágában sincs fizetni nekik.Mondtam nekik,hogy nem szeretnék és azt mondták,hogy ez nem szeretet kérdése.Munkanélküli vagyok,hogy a fenébe fizetnék.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. febr. 6. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát kell fizetned, hogyha igénybe veszed az egyház szolgáltatásait. (Temetés, esküvő, keresztelés...stb.)

Amúgy nem fognak lecsukni, stb-stb, hanem addig fennt leszel egy "fekete" listán, ami mutatja, hogy fizettél-e, vagy sem. De szerintem nem olyan sok egy évben egyszer, az a 2.500 Ft, márha egyedül vagy. Viszont tökéletesen megértelek, hogyha munkanélküli vagy, és ÚGY nem fizetsz, hidd el Jézus megbocsájt. :D

Csak ma már tök szánalmas, hogy "Isten nevében kéregetnek", valaki örül, hogy a mai árak mellett kenyeret tud venni..

2011. febr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ez nem is adó, hanem önkéntes hozzájárulás az egyház működéséhez.Ha nem vagy vallásos, nem jársz rendszeresen templomba, akkor minek fizetnél?
2011. febr. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,aranyosak vagytok!Kielégítő volt a válaszotok!:)
2011. febr. 7. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!