Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha például mozgó járművön,...

Ha például mozgó járművön, legyen az Metró, Vonat, esetleg Repülőn ugrunk egyet, történik-e helyváltozás?

Figyelt kérdés

(Értem ezalatt, hogy az alany lába más ponton éri majd ismét a talajt)

És ha igen/nem, miért? :D Mindig foglalkoztatott a kérdés, kipróbálni meg nem akartam... :D


2011. febr. 10. 19:04
 1/6 szamóca. ***** válasza:

na majd kipróbálom neked hétfőn ha nem felejtem el...:D

egyébként szerintem ha egyenletesen halad akkor nem történik, hiszen a tested lendületben van a jármű mozgásával... tudod mikor megáll orra buksz pl. centrifugális erő vagy miazisten. na szerintem amiatt nem. de ha pont akkor ugrassz mikor elindul akkor lehet, de azt nehéz megcsinálni...és ezt nem fogom neked csúcsidőben próbálgatni még én se :D

2011. febr. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamóca. ***** válasza:

nakérlek, kipróbáltam.

nem, nem néztek hülyének.:D

hát tudományos bizonyítékként nem vállalom fel, de szerintem történt helyváltoztatás, igaz nem túl nagy. 5x-6x próbáltam meg, és mindig odébb értem földet. bár lehet hogy béna vagyok és ferdén ugráltam =)

az indulósat nem próbáltam ki, annyira nem volt jókedvem.

2011. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hattalmas, nem gondoltam, hogy vagy ekkora állat :D Úgyhogy köszi! :D Mostmár én is kipróbálom, ha te csináltál hülyét magadból... :D Vicces lesz, jövő héten meglátnak, és majd mutogatnak ujjal, hogy ezaz a hülyegyerek aki ugrált a buszon :D (RÁD IS VONATKOZIK! :D) Bár ha menetközben észlelted, akkor tuti menne induláskor is. Kicsit olyan mint a liftes mítosz, ez is simán mehetne a Mythbustersbe :P
2011. febr. 14. 21:19
 4/6 szamóca. ***** válasza:

hát menten csinálok egy mythbusterses polot:D

indulskor szerintem nagyobb lenne a helyváltoztatás, mert akkor a tested még nincs mozgásban. de azt nagyon el kell kapni.

öhm... egy jotanács: villamoson ne cisnáld, mert könnyű elesni:D metro a nyerő:D

2011. febr. 15. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez egy kinematikai probléma. TEgyük fel, hogy tökéletesen függőlegesen ugrasz: ebben az esetben két dolog történhet.


Ha a jármű, amin mész egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, akkor ugyanarra a pontjára kell visszaérkezned. Ha körmozgást végez, vagy gyorsul, (lassul) akkor ennek megfelően eltérő helyen érsz majd földet.

2011. febr. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szamóca, majd írj egy privát Mail-t, gondolom a metró-villamosból pesti vagy :D Mostmár érdekel hogy mit csináltál pontosan, látom napok óta kísérletezel :D Én is kipróbálom, üsse kavics, ez az indulásos dolog még bejöhet :D Erre nincs esetleg tudományos magyarázat, ha épp indul, és abban a pillanatban történik egy állítólagos függőleges ugrás, akkor elviekben lehetséges?

2011. febr. 17. 01:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!