Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FŐGÁZ vagy TIGÁZ? Menjek vagy...

FŐGÁZ vagy TIGÁZ? Menjek vagy maradjak?

Figyelt kérdés

Az EMFESZ ügyfele voltam,Bp-i lakos vagyok, tehát a FŐGÁZ-hoz tartoznék - de jelenleg átmenetileg a TIGÁZ fogja a gázt számomra szolgáltatni. Menjek vissza a FŐGÁZ-hoz, vagy maradjak a TIGÁZ-nál? Ti mit tanácsolnátok?

Kaptam már a FŐGÁZ-tól egy levelet, melyben azzal ijesztgetnek, hogyha a TIGÁZnál maradok a 90 nap lejárta után drasztikusan meg fog emelkedni a fizetni valóm. ... de elfelejtették azt megírni, hogy náluk is lenne emelkedés.


2011. febr. 12. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint az EMFESZ illetve azt megelőzően a FŐGÁZ korábbi ügyfele, a héten én is levelet kaptam a Főgáz Zrt.-től, amelyben a társaság vezérigazgatója felhívja a figyelmemet, hogy a „A Tigáz Tiszántúli Gázszolgáltató Zrt. által az átmeneti időszakban nyújtott szolgáltatás kedvezményes ára csak 90 napig, azaz 2011. április 13-áig érvényes. A határidő lejárta után kialakuló új ár jelentősen eltérhet, magasabb lehet a most kialakult árszínvonalnál.”


Bár a TIGÁZ tájékoztató levelében ilyen jellegű információt nem találtam, az egyik közleményükben megfogalmazottak szerint „Az ellátás megkezdésétől számított 90 napot követően pedig a TIGÁZ Zrt. azon fogyasztóknak, akik továbbra is az egyetemes szolgáltatást kívánják igénybe venni, a FŐGÁZ által alkalmazott hatósági áron biztosítja az ellátást.”


Véleményem szerint addig, amíg a kedvezményes áron kapható a Tigáztól a gáz, nem éri meg átmenni a Főgázhoz. Ráadásul úgy tudom, hogy aki újra a Főgáz ügyfele lesz, később nem mehet vissza a Tigázhoz. A hatóság (MEH) szándékosan teremtett versenyhelyzetet (a Főgáz szolgáltatási területén a Tigázt, a Tigáz területen pedig a Főgázt jelölte ki ún. végső menedékes szolgáltatónak a volt EMFESZ ügyfeleknél), ugyanis az elsősorban a fogyasztók érdekeit szolgálja. Verseny hiányában a hatósági árképzés szerepe és ezzel összefüggésben a szolgáltatók lobbiereje a meghatározó tényező (jelenleg a Tigáz a hatósági ár alatt, veszteségesen szolgálja ki azt átvett fogyasztókat).


Szerintem a tudatos fogyasztói magatartás a versenyhelyzet fokozódásának elősegítése. Attól nem kell tartani, hogy bárki is gáz nélkül marad, mivel a szolgáltatók közösen táplálják a vezetékhálózatot, együttesen látják el a felhasználóikat gázzal. Amelyik szolgáltatónak nagyobb ügyfélköre van, az több gázt pumpál a rendszerbe, ezáltal nagyobb a nyereségre képes szert tenni.


A Főgáz leveléhez egyébként mellékelve volt a Budapest Bank egyik hitelkártya-konstrukcióját reklámozó szórólapja is. Hasonló az Unicredit Bank és a Díjbeszedő együttműködéséből létrejött Közműkártya termékhez. Én azt javaslom, mielőtt valaki bevesz valamit, előbb tájékozódom a kockázatok és mellékhatások vonatkozásában!

2011. febr. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na végül hogy döntöttél?Csak azért érdekel, mert én, mint Pest megyei pont fordítva jártam, mint te, azaz eddig Tigázos voltam, Emfesz után Főgázos lettem és engem a Tigáz fenyegetett de telefonon, viszont a Főgáz még csak most küldte ki a szerződésést, hogy írjam alá, csak 2 levéllel korábban azt merészelte írni, hogy:"Bár kicsit magasabb áron, de magasabb minőségben fogja nekem szolgáltatni a gázt"-NA ha egyszer a szomszéd Mari néni, meg a Józsiék is szembe Tigázosok voltak és azok is maradtak, én meg Emfesz után Főgázos lettem, hogy a fenébe fog nekem a nyertes több gázt pumpálni abba a tetves 1 szál gázcsőbe ami bejön az utcán???????
2011. ápr. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szolgáltatók közötti különbség nem a gáz minőségében, mennyiségében vagy -a mai naptól- az árában van, hanem esetleg az ügyfelekkel való bánásmódban jelentkezhet. Ugyanis az ügyfélnek a felmerülő bújával-bajával a saját gázszolgáltatójához kell fordulnia. Az Emfesz a hatósági ár alatt szolgáltatta a gázt, de ez a lehetőség már megszűnt. Tulajdonképpen a fogyasztó szempontjából tökmindegy, melyik szolgáltató látja el őt gázzal, a szolgáltatónak azonban már nem mindegy, mekkora ügyfélkörrel rendelkezik. A volt emfeszeseket kiemelt ügyfélként kezeli mind a Tigáz, mind a Főgáz. Ez olyasmiben jelentkezhet pl., hogy könnyebben adnak fizetési haladékot, részletfizetési kedvezményt.
2011. ápr. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tehát akkor tök mindegy részemről az ügylet, mert én nem számítok egy nagy gázfogyasztónak, ugyanis összvissz egy gázos vízmelegítőm van, meg gázos a tűzhelyem, valamint 1 helységet fűtök télen, de azt sem mindig, azt a havi 9-10.000.-Ft-ot meg csak kibírom fizetni valahogy és erre még részletfizetést sem kell kérnem.Én mélységesen felháborítónak tartom, hogy az embereket hagyták így behülyíteni, akkor miért adták meg az engedélyt eredetileg az Emfesznek???
2011. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik, beindult egyfajta verseny a szolgáltatók között. A volt Emfesz-ügyfeleknek köszönhetően a Tigáz egyetemes szolgáltatói engedélyt kapott a Főgáz területén, és most 6000 Ft-os jóváírással és nyereményjátékkal próbálja átcsábítani a Főgáz ügyfeleit. A dolog hátulütője, hogy az ügyfélszerzéssel járó kiadásokat mintha az ügyfélkiszolgálás színvonalának rovására próbálná megoldani a cég. A telefonvonaluk állandóan foglalt, személyes ügyfélszolgálati helyen pedig az utcán kigyózik a sor. Marad az online ügyintézés, amelynek a funkciói egy gyors regisztráció után máris hozzáférhetők a Tigáz honlapján, így az adatmódosítás, mérőállás rögzítése, résszámla módosítás, stb. könnyen végrehajtható. Ugyanakkor kapcsolatfelvétel esetén az elektronikus megkeresésre csak hetek múlva jön válasz, másrészt az öregek nagy része számára, akiknek még az SMS-küldés is nehézség, ez nem jelent valós alternatívát.
2011. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!