Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megszűnt a közhasznú munka és...

Megszűnt a közhasznú munka és rákényszerültem a segélyre. Miért büntet bennünket az állam? SOS

Figyelt kérdés
2010 december 31-én megszűnt a bevált közhasznú munkások foglalkoztatása. Most mindenki munkanélküli segélyen van. Mi a kiút ebből a helyzetből? Ki tud rá választ?Ha vissza mehetek dolgozni (3 hónap múlva) akkor is csak 4 órás munkára! Több szakmám is van és abban dolgoztattak, mint segédmunkást.
2011. febr. 16. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

nem vagy egyedül ezzel sajnos


nálunk 800fős faluba 90 embert foglalkoztattak,köztük mostohafateromat is.

jan 1-től 7-en maradtak, és majd 4 órába lesznek vagy 20-an váltakozva

boltja van anyának,de ha igy megy tovább,zárhat be,nincs pénzük az embereknek kajára se

2011. febr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak azt nem tudom, mit lehetne ez ellen tenni?
2011. febr. 16. 11:02
 3/6 anonim ***** válasza:

keresel munkát...


bár ha hozzánk hasonlóan pl egy borsodi kistelepülésen élsz ahol még minimálbéres melóért is ezrek küzdenek,esélytelen...


ez a 4 órás munka akkor lesz szép azoknak akik mehetnek,ha nyárra esik,és még napszámba se tudnak elmenni a 4 óra munka miatt...

bár még tél van,addig élni kell

2011. febr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A 4 órás munkát megoldhatja az önkormányzat munkaidőkerettel. Akkor napi 8 órát dolgozhatnak a munkások, és feleannyi nap kell bemenniük. Pl első héten minden nap megy, a másodikon egyik nap sem. Az önkormányzat jóindulatán múlik, hogy megcsinálja-e, vagy szivat minden nap 4 órában.
2011. febr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A munkaidőkeretet itt Hajdú-Biharban nem ismerik! Mindig azt nézik, hogy hogyan nem lehet valamit megoldani. Példa: képzés indult, 6 hónapról lett volna szó. De az önkormányzat nem járult hozzá. Sajnálták tőlem azt a támogatást ami kb annyi lett volna mint a segély összege. Együtt a minimálbért megközelítette volna, és még tanulhattam volna is. Hát erre varrjunk gombot!
2011. febr. 16. 14:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell bemutatni az önkormányzatokat. Mi Borsodban lakunk, kisközség, de szép dolgokat tudnék mesélni, mik vannak.
2011. febr. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!