Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem le a depresszió...

Hogyan győzzem le a depressziót? Vagy ez nem is az? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, anno évekig durván depressziós és pánikbeteg voltam, de mai napig küzdök evészavarral is. Aztán egy esemény hatására a lábamra álltam és küzdeni kezdtem ezek ellen, egy jó ideig tünetmentes voltam, azt hittem vége.(persze kilengések mindig voltak) Mostanában a pánikroham ugyan nagyon ritka és enyhe is, azt hiszem valami baj mégis van. A mellett, hogy mániákusan precíz vagyok, érthetetlen sírógörcsök törnek rám, (pl ha véletlenül feldöntök egy poharat, de össze sem törik), kiabálok, összehordok mindenféle marhaságot, kifogásokat keresek, ellenségessé és hisztérikussá válok. Majd lehiggadok, iszonyat jó kedvem lesz és csak homályosan emlékszem a kirohanásaimra. Van, hogy kicsattanok örömömben, de aztán estére összeomlok, szeretem az életemet, mégis öngyilkossági gondolataim vannak, hol szeretek valakit/valamit, hol utálom, vannak életcéljaim, mégis kilátástalannak látok mindent. Nem érdekel, amit eddig szerettem, kerülöm a barátaimat és nem tudok aludni, mégis pozitívan gondolkozom és általában életvidám vagyok. Egészen váratlanul borul el az agyam, akkor is, ha vidám vagyok és a reális gondolkodásom is megszűnik, aztán nem értem mi történt, megint minden normális. Orvoshoz nem akarok menni, mert anno nem sült el túl jól és félek, hogy ha megint hirtelen "bekattanok" beszedem a gyógyszereket, vagy komolyabb kárt teszek magamban (volt ezekre példa régebben). Az orvos csak rontott a helyzeten. Most pillanatnyilag minden ok, de nem tudom mit tegyek, ha megint rámtör ez a "roham". Kicsit utána néztem és ezek illenek rám: mániás depresszió, szociális fóbia, bizonyos személyiségzavarok kombinációi, de nem értek ehhez, szóval nem tudom. Mi lehet ez egyáltalán és elmúlhat megint? Valakinek vannak hasonló tapasztalatai? Előre is köszönöm, mert kicsit megrémít ez a kettősség, végletesség.
2011. febr. 21. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Én se értek annyira ehhez, de ezzel mindenképpen elkéne menned valahova..akár pszichiáterhez is, aki nem gyógyszert csak megoldást keres..sajnos nem nagyon tudok segíteni, de ezzel valamit kezdened kell
2011. febr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hasonló gondokkal küzdöttem én is.Nem vagyok szent,de elkezdtem olvasni a Bibliát és hittem benne hogy Isten segít,mivel úgyéreztem csak ő tud segíteni.Öngyilkosságon gondolkoztam én is,voltak pánik rohamok nekem is,de egyszerűen elmúlt!Hittem benne hogy meggyógyulok,minden este elképzeltem hogy "normális,egészséges" életet élek.Egyszerűen elmúlt,néha vannak olyan napok amikor rossz kedvem van,de ez már nem depreszió,nem lehet mindenkinek mindíg jó napja!:D Annyi szép és jó dolog van az életben,biztos vagyok benne hogy elfog múlni nálad is,az öngyilkosságot meg felejtsd el,én is rájöttem hogy mekkora baromságon gondolkoztam.Hidd el az Isten megsegít!Csak higgy benne,néha mondj el egy imát!Kívánom hogy boldog légy!

23F

2011. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A gyógyszereket a pszichiáterem írta fel. Egyébként azért nem értem, mert változtattam az életemen. Már nem iszom alkoholt, leszoktam a cigiről, semmilyen drogot és gyógyszert nem szedek, egészségesen étkezem és sportolok, valamint életem a zene. Az életem tulajdonképpen kiegyensúlyozott, mozgalmas és örömökkel teli. Saját magamat húztam ki mindig minden bajból/függőségből, hittem, hogy menni fog és nem adtam fel. eddig azt hittem sikerült is, de...nem értem. És nem mondom, hogy feltétlenül hiszek Istenben, de valaki vigyázott rám, tudom, mert anno nem sokon múlt, hogy elmenjek. Köszönöm szépen a kedves szavakat, csak találok megoldást. :)
2011. febr. 21. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. febr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Érdekes, amit írtál. Úgy gondolom, hogy neked igazából nem orvosra van szükséged, hanem valakire, akinek elpanaszolhatod mindennapi gondjaidat. Én öngyilkossági kísérlet után jöttem erre rá. Most még a gyógyulás szakaszában vagyok, helyre akarom hozni azt, amit elrontottam, de később szeretnék segíteni azoknak az embereknek, akik ilyen helyzetben vannak. Ha érdekel, szívesen elmesélem a történetemet, meghallgatlak téged. Ilyenkor nagyon jó egy másik ember szemszögéből látni a dolgokat. Írj bátran, nem harapok. Segíteni szeretnék!

Üdv.

2011. febr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia! Öngyilkossági kísérleteim nekem is voltak régebben. Már nem akarok meghalni, csak néha fejbe vág a gondolat, h mi lenne, ha mégis, talán jobb lenne. Lehet, hogy igazad van, egyedül vagyok. Szívesen megismerném a történeted, nem nagyon beszélgettem még olyan emberekkel, akik hasonló cipőben járnak/jártak. :)
2011. febr. 28. 06:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!