Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el a 8 éves...

Magdi anyus kérdése:

Hogy magyarázzam el a 8 éves fiamnak hogy mi a halál? Már szihologusnál is jártunk a gyermekem haláltol valo félelme miatt, Ő tanácsolta hogy magyarázzuk el neki na de hogyan?

Figyelt kérdés
2011. febr. 25. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:

hát valahogy úgy hogy elalszik az ember, és többet nem ébred fel...

vagy vmi ilyesmi..

2011. febr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A halál is része az életnek, de nem beszélnek róla. Sok embernek kellemetlen beszélni a szexről, wc-zésről, halálról. Mind-mind az élet része.

Nem tudom, milyen beállítottságú a gyerkőc, de van pár tippem, hogyan lehetne elbeszélgetni vele:


És úgy magyaráznám el neki, hogy ez egy természetes folyamat, a test, akár csak az élővilágban minden, változik, öregszik, majd egyszer csak elmúlik. A halál egy olyan pillanat, ami mindenkit utolér előbb-utóbb, de senki nem tudja milyen. Ezért is felesleges agyalni rajta.

Ahogy mondjuk a falevelek is lehullnak ősszel, majd rá hullik a hó, visszakerül a földbe, amiben új élet kezdődik.


Na, ez lehet elég béna megfogalmazás, de én egy ekkora gyerkőcnek lehet, hogy így próbálnám elmagyarázni.

2011. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 szamóca. ***** válasza:
amennyiben jól emlékszem... aztán nem biztos, de úgy rémlik pszichobol tanultam, hogy a gyerekek csak 11-12 év koruk körül fogják fel a visszafordíthatatlan fogalmát (pl halál). addig olyan nagyon nem tudod megértetni vele. szerintem ilyenkor talán még jobb ha megpróbáltok valami szép asszociációt kelteni a gyerekben. Nekem nagymamám mindig úgy magyarázta el, hogy a halál után az ember egy csodaszép helyre kerül, ahol már semmi nem fáj neki és ott megvárja a szeretteit. Talán még nem az a lényeg hogy teljes egészében felfogja a halált, csak hogy megnyugodjon.
2011. febr. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szamóca. ***** válasza:

na utánanéztem mert nem hagyott nyugodni. nem volt teljesen igazam:

"A halál közel "reális" felfogása 8-9 éves kortól kezd formálódni, amikor a gyermek rádöbben, hogy a halál végleges és törvényszerű állapot, amelyet senki nem tud elkerülni. [...] Tizenegy-tizenkét éves korra a haláltudat már tartalmazza az egyéni lét véglegességéről szerzett tudomást is. Nagyjából ettől az időtől kezdve jelenik meg a felnőttekre jellemző halálfélelem érzése. "


mindenesetre teljesen még nem értik ebben a korban. csak kezd kialakulni a kép. Rásegíthetsz, hazudni nem kell de próbálj meg némi cukormázat tenni a tetejére szerintem. Plusz persze mréd fel hoyg mi lehet az oka. volt haláleset a közelben? vagy csak szó volt róla, megijeszthette valami? ha csak úgy magától jött akkor valószínű most kezdi felfogni.

2011. febr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!