Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miket kérdeznétek egy 1920-ban...

Miket kérdeznétek egy 1920-ban született embertől?

Figyelt kérdés

Dédimmel szeretné interjút készíteni - csak úgy, utókornak.

Főleg II. világháborúról, 56-ról kérdezném, meg hogy 9éves korából mire emlékszik a '29-es gazdasági világválságból.


Ti milyen kérdéseket tennétek fel?

Írjatok minél többet, amit lehet megkérdezek :)


2011. febr. 25. 20:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Jah ő nő, tehát nem volt katona, csak szólok :)
2011. febr. 25. 21:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Háát...

Nekem az jutott elsőre az eszembe, hogy mikor Ő fiatal volt, a fiúk hogy udvaroltak a lányoknak, mi volt a szokás.

Biztos vagyok benne, hogy ég és föld a különbség.

Etiket, társadalmi elvárások, kúltúra.

Mi a legnagyobb változás a világban. Mi lett jobb, mi lett rosszabb. Hogyan látta az emberek (ha úgy tetszik az Emberiség) jövőjét és hogyan látja most.

Miben bízik. Miben nem.

Fél-e valamitől (ennyi élettapasztalattal, tudással)

____


Jó ötlet. Érdekes.

Ha elkészült beírod ide, vagy elküldenéd magánba?

2011. febr. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Jujj, ezek is nagyon érdekes kérdések.

Sajna már hazajöttem, márciusban megyek újra rokonokhoz és akkor megint elmegyek dédihez.


A világháborúról azt mondta hogy ő csak a belföldi dolgokat tudja, és arra emlékszik hogy az utcájukban lőtték egymást az oroszok és a németek és hogy pont nem az ő házuk volt a tűzkeresztben, hanem szegény szomszédé...:S

Meg hogy a férje bunkereket ásott a családnak, meg hogy bővítették, hogy a szomszédok is beférjenek, ha megindul a lövöldözés...:S:S

2011. febr. 28. 03:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!