Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék ásványokat gyűjteni,...

Szeretnék ásványokat gyűjteni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hgy keresztapám barátjánál voltunk és ő falun lakik és gyalog is nagyon közel lakik ilyen meszes területtől és sok jó állapotú kövülete van meg ásványa,az ásványokat én is gyűjteni szeretném,boltból ill. természetből is.Két dolgot szeretnék tudni:

1.Hogyan kezdjek hozzá?

2.Hol lehet ásványokat találni a természetben ill. boltban?

Bocs ha rosszul fogalmaztam, ásvány alatt azt is értem, hogy kövületeket kalcitokat meg ilyesmi mindenfélét.


2011. febr. 28. 17:21
 1/6 A kérdező kommentje:
Főleg természeti "lelőhelyeket" sazeretnék mert itta nyár és a tavasz keresztapámmal sokat mennénk kirándulni és akkor ilyen helyelet javasolnék.
2011. febr. 28. 17:28
 2/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el figyelmesen az első bekezdést is.


[link]

2011. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,már regisztráltam és Pécsett a Mecsekben 2 olyan helyet is találtam ahova simán bemehetek engedély nélkül is.
2011. febr. 28. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Oké,sok sikert a gyűjtögetéshez.
2011. márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A természetben nagyon sok szép ásvány megtalálható

csak túrázósnak kell hozzá lenni:) (ha érdekel magyarország földtana alpismeretek+ megnézni hol vannak felszíni kibúvások)plusz a Vaterán sok ásvány

és kőzet van olcsón , ott is érdemes szétnéznézni

2011. márc. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. márc. 16. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!