Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy "tillandsia anita"...

Pupee kérdése:

Kaptam egy "tillandsia anita" nevű virágot, ilyen kis pohárkába, amiben van tápoldatszerűség is. Körülbelül milyen gyakran kell öntöznöm? Tegnap már kapott egy kisebb mennyiségű vizet.

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:

látom szereted a virágokat.na utánna néztem.


A nedves helyen élő tillandsiák esetében a levélszőrök kisebbek, gyakran szabad szemmel nem is láthatóak. Levelük gyakran sötétzöld. Ezeket a fajokat el lehet ültetni jó vízvezetésű talajba. Ültessük őket pl. orchidea földbe, vagy Sphagnum moha közé, amelyhez perlitet és aprított fenyőkérget keverünk. Az edény aljába tört cserepeket tehetünk. Ilyen növény például a képen látható Tillandsia cyanea. Ezeknek a növényeknek a talaját öntözzük, de kerüljük a túlöntözést. Állóvízben ugyanis kipusztul. Nyári melegben permetezzünk is.

2011. márc. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

na de itt egy oldal ahol mindent megtalálhatsz a virágokról


[link]

2011. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!