Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki megtanítana videókat...

Valaki megtanítana videókat összevágni meg szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Na fent már leírtam miben kéne segíteni. : ( Nem tudok összevágni szerkeszteni videókat mert nem értek hozzá ez lenne az első. Valaki tud egy linket küldeni egy ilyen programról és megtanítana rá? Mert gördeszkázok és oda kéne majd felvennénk kamerával és stb... : )
2011. márc. 16. 16:01
 1/4 A kérdező kommentje:

Letöltöttem innen [link]


a Windows Movie Makert ez jó verzió? Csak nem tudom használni. :(

2011. márc. 16. 16:15
 2/4 anonim válasza:

van nekem is movie maker-em nemtom, hogy az a verzió-e, ami neked van meg de biztos nincs közöttük nagy különbség szóval:


1. Vannak a jobb oldali oszlopban ilyen fülek vagy nemtom minek nevezzem, na ott van olyan, hogy Videó rögzítése, Film szerkesztése, Film befejezése stb. na és elsőnek is a Videó rögzítésnél azon belül is van olyan, hogy videó importálása. Ott kiválasztod ("tallózod" ha ezt a szót ismered), hogy meik videóval akarsz egyáltalán bütyködni. Ha több részletben vetted fel akkor több videót importálsz. A videók alul egy sorban lesznek, ahogy importáltad őket. Ha más sorrendben akarod, hogy kövessék egymást a videók akkor megfoghatod egérrel, és az egyik videót húzhatod a másik elé.


2. Ha megvan a videó akkor van egy jel a kijelzőnél, vagy hogy is mondjam ott ahol mutatva van a videó na ott van ilyen kezelő panel, ahol elindíthatod megállíthatod, leállíthatod a videót. Ennek a panelnek a jobb végénél van 2 jel és az a jel amelyik ilyen kettévágó jel arra ha kattintasz kettévágod a videót onnantól kezdve, ahol épp tart az kis téglalap ami tudod mozog,hogy épp hol tart a videó. Na szóval ez a mozgó téglalap ahol tart és a kettévágásra kattintasz, akkor ott fog kettévágódni.


A ketté vágott videó külön külön(ugye a 2 rész) ott lesz az importált videóknál. Ja és azt a videót szerkeszted amelyikre épp kattintottál. Ha nem kattintottál egyikre sem akkor automatikusan az elsőt szerkeszted. Ha viszont csak egy videó az egész (mert, hogy majd abból akarsz kivágni részeket) akkor természetesen azt az egyet tudod kettévágni. Aztán ha kettévágtad. Akkor mind a 2 videót is külön külön kétté vághatod ha szeretnéd. De mondjuk ezt ki is lehet használni. Pl: egy ketté vágott videót még ketté vágsz, aztán az egyik kettévágott videót még megint ketté vágod. Majd ugye a kettévágott kis videótkat (az importált videóknál) sorrendet változtathatsz meg ilyenek.


Nah... Most mán tudsz videót vágni (kettévágni). Amikor a sok kis videót egymás után teszed azt hívják összevágásnak. Szóval a kettévágott videóidat egymás után rakva úgy néz ki, mintha összevágtad volna. Mivel ezt hívják összevágásnak.


3. Ha különlegessé akarod tenni a videót aakor azt itt leírom (nagyon egyszerű 3-4 kattintás az egész)

Na mondjuk ha áttűnést akarsz csinálini. Mindjárt elmondom, h mi az, na csak azt akarom mondani, hogy ezt csak akkor tudod használni, ha legalább 2 videó részletben van a filmed.

Szóval az áttűnés az, hogy egy videó után ne csak következzen a másik, hanem mondjuk betörjön a kép és úgy következzen a videó. Vagy egy másik példa, hogy elmosódik a kép és úgy jön a következő de majd meglátod milyenek vannak.

Ezeket az áttűnéseket úgy rakhatod be a videók közé, hogy ha a bal oldalon lévő füleknél rámész a Film szerkesztésére és azon belül a videóáttűnések megjelenítésére és ha ezek meg vannak akkor ott találsz sok áttűnést. ezt úgy lehet használni, hogy ha a kiválasztott áttűnésre rákattintasz és nem engeded el az egeret hanem ráhúzod a kiválasztott 2 videó közé és akkor az egyik videó után a másik úgy fog következni. Oylan áttűnéssel. Remélem eddig érted! =)


Van még egy videó "szépítő" : a Film szerkesztésénél az effektusok megtekintése. ha arra rámész olyan effektussal (árnyalattal) játssza le a videót. Azt úgy rakhatod a videóra, hogy rákattintasz ugyanúgy nem engeded el és ráhúzod az effektust arra a videóra amelyiket akarod, h úgy játssza le neked.

2011. márc. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Csak az a baj hogy nekem nem Magyar esetleg egy linket tudnál küldeni?
2011. márc. 16. 17:38
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi leszedtem egy Magyar Makert és JÓ! :)
2011. márc. 25. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!