Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hajléktalanok hogy hogy nem...

A hajléktalanok hogy hogy nem halnak éhen?

Figyelt kérdés
csak mert nem sok embert látok akik legalább 5 ft adnának nwkik
2011. márc. 18. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért adnak nekik, meg kukáznak, lopnak stb.. Meg van aki éhenhal szerintem azért.
2011. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyszer egy hajléktalan nyilatkozott a TV-ben, mondta, hogy ő kéregetéssel jobb napokon ezreket is "megkeres". Csomóan adnak nekik amúgy, de elisszák, nem kajára kell nekik.

Amúgy kukáznak, ezt is mondta az illető. Mindent meg lehet találni a kukában (ruha, cipő, kaja, stb.), csak a piát nem, de volt olyan, hogy azt is talált...

2011. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Amúgy mit csinálnak a halott hajléktalan testével? :D bocsi hogy ide tettem fel.
2011. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ám szállók is, ahol - jó esetben - kapnak enni.
2011. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

11:59: talán meglepő, de eltemetik

És az is meglepő lehet, hogy ott, a halál pillanatában, már egyenelőek vagyunk: milyen ember voltál valóban, csak az számít, semmi más. Nincs hova elbújni, nincs hazugság magamnak és a világnak.


Kérdező: sok ingyenkonyha van

[link] ez Kárpátalján

a Krisnások Bp-en a Blahán osztanak meleg ételt, amihez összekoldulják előtte a pénzt.

2011. márc. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként amelyik ügyes, az szerintem közel annyit ( ha nem többet ) össze tud kéregetni egy hónap alatt mint egy kórházi ápolónő.
2011. márc. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Menhelyre mindig tudnak menni. Na meg aki okos, az megtalálja a módját, hogy jusson kajához. Gondolj bele, például a hipermarketekben nagy rátartással írják rá a termékekre a szavatossági időt, és ha az lejárt, akkor ki kell dobniuk a még amúgy teljesen jó terméket. Okos hajléktalan kifigyeli, mikor dobják ki ezeket és ott kukázik. De tudok olyanról is, ahol úgy dobják ki az ételeket, hogy ami még oké, azt eleve a hajléktalanoknak adják oda.

Egyébként én egy teszkó mellett lakom, és tipikus látvány, hogy jönnek hajléktalanok, és nagy szatyrokban hozzák az üres, visszaváltható üvegeket, különösen vasárnap (ugye a péntek, szombat esti bulik után). Tekintve, hogy egy üveg betétdíja 100-160 Ft is lehet, két szatyor üvegért már egész komoly pénzt kapnak.

2011. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már lassan a kukázást is be fogják tiltani mindenütt, olyan jól megy nekünk!
2011. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Attól még nem szívesen lennék hajléktalan. Az áruházakban van, hogy még egy héttel a lejárati idő előtt kinyitsz egy joghurtot és már romlott és savanyú... vagy a túró 10 nappal előtte penészes! Üvegeket is egyre kevesebb helyen vesznek vissza. Engem amúgy avar, hogy a bkv-n a hajléktalan aki tök büdös és koszos és én ugyanarra tesszük le a fenekünket, higiéniás szempontból. Olyan lehetőség kell, ami nekik emberséges, nekünk is biztonságos. Az ételosztások jók de a fővárosban is összesen két helyen csinálják, két szervezet, az nem elég, sokkal jobban kéne ezeket támogatni. Szállók kellenek, kötelező fürdéssel és vagy lelki gondozó vagy valami vallás vagy valami, ami egy kicsit felemeli őket. Olvasás, tanulás és ohne pia.
2011. ápr. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!