Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tisztelt Forumozok Édesapám...

Tisztelt Forumozok Édesapám halála ota azaz 2010ig birtokoltam müveltem saját erömböl 2000négyszögöl földet mely 50 -50% ban én és hugom tulajdona melyen édesanyánk özvegyi haszonélvezetével terhelt Hol miként van jogorvoslat?

Figyelt kérdés
A müvelt terület termése ez idö alatt mind az özvegyi haszonélvezö birokába került 2010ben hugom önhatalmuan szo nélkül elbirtokolta s azota gazfészekként tartja Mennyi a jogvesztö idö önhatalmu elbirtoklásnál? van egy csik ami a földhöz tartozik amiben akácfák vannak hugom édesanyánk haszonélvezete gyanánt önhatalmulag kidarabolta az összes fát a megosztatlan tulajdonrol. Majdhogyha már az özvegyi haszonélvezönk nem él éncsak a földben hagyott tuskokra leszek jogosult?és az elhagyatott elgazfészkesitett tulajdonjogomra?ugy vélem fákat is csak engedélyel lehet kidarabolni elöre is köszönöm a válaszokat
2011. márc. 24. 07:44
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Amig az anya él, addig azt csinál, amit akar - ha az egészet letartolja és gazteleppé teszi is.

2. ha az anya meghal, akkor a tulajdonviszony arányában lesz megosztva a két testvér között.

3. Nem érthetö, hogy mit akar jelenteni, hogy "hugom önhatalmuan szo nélkül elbirtokolta" - ha azt, hogy ö "müveli" az anya beleegyezésével, akkor nem lehet semmit tenni ellene.

4. Ha ez ellen az anyának (haszonélvezöként) kifogása van, akkor jogi úton felléphet ellene.

5. Ha a húg kivágat fákat, azt elvileg be lehet jelenteni az önkormányzatnál, és ha az adott területen van olyan szabály, ami ezt nem engedi, akkor pénzbüntetésre itélik.

2011. márc. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mint leirtam 12évig a saját erömböl müvelltem a földet s gabonával bevetett és kukorica föld alá épp elmüvelt területet, önhatalmulag learatta a gabonát, bevetette az általam 12évig elmüvelt területet 2010ben szomszédom de a tulajdon melletti földröl 700g általam odahordott trágyát eltulajdonitotta ami 70 ezer forint értékem volt és ezenfelül 20ezer forint szálitási költséget tartalmazott jelentettem rendörségen s megszüntették a nyomozást azzal hogy ügyvédjük telefonon oly kijelentést tett a rendörség felé hogy a tulajdonosnak is kötelezettsége trágyázni, hát valamit nemértek 12évig ingyen müvelni s trágyázni a földet csak a tulajdonosnak kell Én arra köveztkeztetek hogy a haszonélvezönek kötelezettsége a rendeltetésneknek megfelelö használat is, nem csak a tulajdonos zsirján élösködni, és a tulajdont gazfészekké tenni Ha kivágták a fákat szedjék ki a tuskot is vagy telepitsék ujra ugyvélem azért hanyagságbol gondatlanságbol felelötlenségböl tulajdont ily modon tönkre tenni nem lehet
2011. márc. 24. 10:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy JÓ ügyvédet, más esélyed nincs.
2011. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ugy határoztam keresek egy ügyvédet hisz ily modon csak a tulajdonos munkájábol zsirján élösködni nem lehet s tulajdonom önhatalmu tönkretételét sem Mivel a föld munkálatai nekem 12évig sokba voltak amiböl csak nekik volt hasznuk mivel a kész behordott terményt mind ök értékesitették nemvoltak jogosultak 90ezer forintot érö trágyám sem eladni hisz nehogymár 12évig csak a kész hasznokat szedjék az én erömböl a fákat pedig tuskostol kellene kiszedni véleményem szerint Ha egyszer az enyém lenne véglegesen a tulajdon én mit kezdjek az elgazositott tuskokkal teli földel? haszonélvezönek is kötelezettsége a rendeltetésszerü használat amre 12év alatt rásem néztek
2011. márc. 26. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!