Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Közterületen hány centiméteres...

Közterületen hány centiméteres pengéjű kés legális?

Figyelt kérdés
nos fő kérdésem az hogy 17 éves fiú vagyok és rendszeressen járok bulizni. a kérdésem az lenne hogy kizárólag önvédelmi célokra szeretném a kést használni. viszont mivel kiskorú vagyok ennek van valami köze a 7-8 centiméteres penge törvényre? kiskorúan legálisan hordhatok magamnál 7,6 cm-es pengéjű rugós bicskát?
2011. márc. 27. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 8cm
2011. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az nem számít vagy nem változtat a dolgon hogy kiskorú vagyok?
2011. márc. 27. 18:47
 3/9 anonim válasza:
A rugósbicska TILTOTT, ha meglátják a rendőrök egyből elkobozzák és még jól meg is büntetnek akármilyen kicsi meg 8 cm alatt is van, ugyanígy a pillangó is
2011. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
rendben! köszönöm a válaszokaT! rugós bicskát hanyagolom:D
2011. márc. 27. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelemből gázspray, ha attól kifolyik vki szeme nem fognak bíróságra ráncigálni, ellenben ha kiszúrod "önvédelemből" a tüdejét nah az ciki...


Ez enm Amerika, itt nincs olyan hogy Gazsi bejött lopni a házamba és a Berettával lepuffantottam. Nem ismered a bácsi történetét akit bíróságra vittek mert áramot vezetett a kerítésébe mert megelégelte hogy lelegelik a kertjét, aztán rajta is akadt a sötét némbere!


tehát: no kés, helyette gázspray

2011. márc. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, a kés szart sem ér éles helyzetben, használj spray-t. Egyébként 8 cm-alatt.

[link]

2011. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben igazuk van az utolsóknak! kést nem használhatsz ha megtámadnak (esetleg legvégső esetben, ha már tényleg az életed a tét) a kés esetleg arra jó, hogy elriassza a támadót, de ez kétséges!! Viszont egy erős gázspray nagyon hatásos és a biróság se itél el emiatt!
2011. márc. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
figyelj a késre, mert a kés nem játék. Ha kés van nálad és előveszed, akkor vagy használod, vagy elveszik és aztán retteghetsz az életedért. De ha meg használod, akkor tudd, hogy azzal emberéletet is elvehetsz, amiért évtizedeket is ülhetsz majd. Jobb a gázspray. Az ellen nincs immunis ember, csak figyelj, merre fúj a szél, nehogy magadat is lefújd :D
2015. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 premix válasza:
100%

Régi topic, de azoknak, akiket mostanság (2016) foglalkoztat a kérdés, álljon itt egy késpárti véleménye.

Mióta eltörölték, hogy önvédelmi szituációban mérlegelned kelljen a használt érőt/eszközt azóta meg főleg. (azt hiszem 2013-ig kellett félned, hogy mi lesz ha pusztakezes támadók ellen késsel védekezel)

Egy átlagos kést szinte minden nap tudsz valamire használni. Én iskolás koromban puska-lapokat vágtam vele. De irodában postát felnyitni, vagy a raktárban dobozokat, vagy hogy a hentesnél a ne műanyag késsel kelljen a sült császárt felvágni... mindig jó.

Tudtommal csak a "közbiztonságra különösen veszélyes eszközök" vannak szabályozva. Ilyenek pl. a 8 cm vágóélnél, vagy szúróhossznál nagyobb szúró-, vágóeszközök, rugós kések mérettől függetlenül, boxer, ólmosbot...

Egy átlagos, 8 cm alatti kés teljesen hétköznapi eszköz, és mint ilyen, nem is szabályozott.


Önvédelemre? Hát... Ölni lehet vele :D

A késsel okozott sebek nem fájnak annyira, mint ha arcbalőnek gázsprayjel. Szóval igazi megállítóereje akkor van, ha megölöd a támadót.

Ugyanakkor ha nem kell megölnöd a támadót, akkor nem vagy igazán nagy bajban...

Egy rablónak odaadod a pénzed és kész, egy kötekedő barom lekever egyet és továbbmegy. Le van szarva.

De ha valaki beszámíthatatlan állapotban talál be és nem tudsz menekülni, akkor baj van. Lehet, hogy úgy be van állva, hogy a gázsprayt meg sem érzi. Lehet, hogy megérzi, de már olyan közel van, hogy akkor is megszúr, ha lefújod. Akkor is tud a késsel hadonászni, ha már nem lát és nem kap levegőt a gáztól.

Én ilyenkor nyúlnék a késért. Hülyeség, hogy a késharcra készülni kell. Ha veszélyben érzed az életedet, akkor kaszabolni fogsz, akár tanultál késes önvédelmet, akár nem. (Meg a támadó is ezt fogja csinálni.) Ha nem vagy hozzászokva az életveszélyhez, akkor úgyis elfelejted amit tanultál. Még szerencse, hogy ez egy piszok egyszerű fegyver.


A legjobb önvédelem, elkerülni az ilyen szituációkat. Nem provokálni. Odaadni az értékeket, ha az kell a támadónak. Elfutni, ha lehet.

De ha nem lehet elfutni, akkor a kés ad egy kis esélyt a túlélésre.


Nekem fiatalabb koromban a késem biztonságérzetet adott, mikor éjszakánként mentem valahova. Nyugodtabb voltam tőle. Nem feszengve jártam a szar környékeket. Talán már az megóvott a kötekedőktől, és piti rablóktól, hogy emelt fővel tudtam sétálni, és nem tűntem áldozatnak.


Én ezért vagyok késes. Ez az alap önvédelmi eszköz, amihez csak akkor nyúlsz, amikor a legfontosabbat véded. Az utolsó védelmi vonalad. Sose árt, ha van mellette egy jó gázspray, de nem helyette.

2016. febr. 11. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!