Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet úgy...

Mennyi idő alatt lehet úgy megtanulni zongorázni, hogy az alábbi pár számot eltudjam játszani?

Figyelt kérdés

sziasztok, 20 éves vagyok. mindig mondták szüleim kiskoromban, hogy járjak zongorázni de sosem akartam a sport érdekelt. most viszont nagyon szeretnék megtanulni, hogy pár kedvenc számomat eltudjam játszani lehetőleg idővel minél szebben, úgy, hogy mások is élvezhessék. szóval így első kanyarban az alábbi számok így 20 évesen elkezdve, mennyire elérhetők és ha igen mennyi idő alatt?


http://www.youtube.com/watch?v=axrqVfuGHh0&feature=channel_v..


http://www.youtube.com/watch?v=tRl3VQQ0GUA&feature=channel_v..


http://www.youtube.com/watch?v=ZjtW8o0HQlM&feature=channel_v..


http://www.youtube.com/watch?v=akrmLIeqXns&feature=channel_v..


2011. márc. 28. 01:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez tehetség kérdése, lehet soha és lehet rövid idő.
2011. márc. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Teljesen személy- és képességfüggő. Neki kell kezdeni tanulni, pár hét alatt, ha gyakorolsz rendesen, kiderül, hogy van-e egyáltalán esélyed az egészre.

Amúgy alsó-középnehéz dolgokat linkeltél általában :), ha nem éjjel-nappal zongorázni akarsz, és jók a képességeid, a hallásod, tudsz kottát olvasni, stb., akkor ha nagyon ügyes vagy, kb. egy év a minimum.


De komolyan teljesen változó. Van ismerősöm, aki sok évig tanulta, és sosem menne neki, és van olyan, aki 1 hét alatt ledarálná az összeset, pedig nem zongorista. :)

Ja és van zongorista is, aki meghallgatja, és lejátsza. :))))

2011. márc. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

kössz a válaszokat de igazából a második válaszolónak a legjobban, mert ő megmondta mégis milyen kategóriák ezek.

sajnos nem tudok kottát olvasni(még)! kifejezetten emlékszem, hogy mikor kicsi voltam hallani se akartam, szolfézs meg hangszerekről. azóta ez változott, mert most az egyik legmenőbb dolognak tartom ha van valahol egy zongora, és megtudod szólaltatni akár a saját kedvenc számaiddal, úgy, hogy az élvezhető legyen mások számára is. több féle érzés fogott el, hogy kimaradt a zongora gyerekként, pedig lehetőségem lett volna rá, ugye ahogy a kérdésemből is kiderül. anyu pl. nagyon jól tud. olvastam, hogy gyerekkorban kell elkezdeni, hogy az ujjak mozgása a zongorához ki tudjon fejlődni, ez igaz?

2011. márc. 28. 02:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát, a kottaolvasás megtanulása bebiztosítása, és fejlesztése fog akkor a legtöbb idődbe kerülni. Természetesen lehet egyszerre kezdeni a zongoratanulással, csak jóval türelmesebbnek kell lenned önmagaddal, több időbe fog kerülni.


Ha valaki zongorista akar mindenképp lenni, akkor fontos csupán, hogy gyerekkorban kezdje, mert tényleg máshogy alakul a testfelépítése, ujjai, kéz-ízületeinek a lazasága... De amatőr szinten bármikor el lehet kezdeni bármilyen hangszeren tanulni, legfeljebb van, akinél eleinte kicsit nehézséget okoz, hogy pl. nagyon kötöttek az ujjai, vagy nehezen tud egyszerre többféle mozgást végezni - na de a vezetés is ilyen. :)


Én hegedülök 8 éves koromtól, eléggé hozzáalakultam :), zongorázni 16 vagy 17 évesen kezdtem, és semmi különösebb nehézségem nem akadt. :)

2011. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20 évesen már eléggé késő megtanulni,de nem lehetetlen. Az általad linkelt művek nem túl bonyolultak,nem igénylenek nagy tudást.
2011. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
77%

Engedjétek meg, hogy rácáfoljak az eddigi válaszolókra! A zongorajáték nem a hangok egymás utáni lejátszásának tökéletességében rejlik. A zene, mint olyan megértése a kulcs. Hiába tudsz kottát olvasni, attól még nem tudsz zongorázni. Nem viszed bele magad. Persze a kottaolvasás fontos, hogy ismerd az elméleti alapokat, de a lényeg az, hogy megértsd a zenét, a szerkezetét. Felismerd a lényegét, és onnantól hallás után is menni fog. Ez nem egy nagy dolog, nem kell hozzá huszonéveket gyakorolni! Sőt.


Aki meg azt mondja, hogy tehetség kérdése, és hogy 20 évesen késő elkezdeni, az - elnézést a kifejezésért - hülye! Soha, semmi sem késő. Olyan, hogy tehetség pedig nincs. Ráérezhetsz könnyebben, mint az átlag, de az maximum a kezdésnél fog segíteni, a munkát nem tudod kispórolni belőle.


Ne feledd. Az, hogy sok évbe telik megtanulni zongorázni nem törvény, hanem tapasztalat. Senki nem mondta, hogy ne lehetne hatékonyabban tanulni, mint eddig sokan tették. (Azt viszont sokan mondják, hogy lehet, de innentől már google a barátod :) )

2011. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
kössz a commentet, hamarosan kezdem...... :D
2011. máj. 7. 01:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Hogy állsz a zongorázással most éppen? :)
2012. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
és most?
2016. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hello ! :) A linkelt számok az aerosmith cryingot kivéve fejből bármikor. Azóta nagyon bővült a "kínálatom" :). Összegezve gyerekként király ha elkezdesz bármit mert veled nő fel. Szerintem ez az amiért rá mondják sok mindenre, hogy 10 meg 20 év....Elmentem egy tanárhoz, hogy megtanuljak kottát olvasni. Elég szarul ment. Nem kötött le és pont úgy éreztem mint anno suliban, hogy a kotta olvasás köcs*göknek való. Nagyjából azért megy. Utána kerestem egy zongora tanárt aki elég régimódi volt, ez se jött be. Végül egy főiskolás csajjal kezdtem el tanulni mert értette milyen zenéket akarok és egyezett is nagyon az ízlésünk. Nagy kezem van, hosszú ujjaim durván 5 hónap, heti 2 óra tanárral mellete kb 4x2 órát ültem le zongorázni egy héten. Plus mikor még kedvem volt hozzá de ez megvolt mindig. Pont annyira tanultam meg amennyire ha kell kicsit szórakozni és az ismertebb vagy kevésbé ismert indie rock dalokat letudom ütögetni, ráénekelve flash szinten (amúgy bizonyos dalokhoz egész jó hangom van)elszórakozzunk egy házibulin ahol van zongora akár improvizálva is....
2016. okt. 29. 16:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!