Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mit látnak a vakok?

Szerintetek mit látnak a vakok?

Figyelt kérdés
Most nem azokra a vakokra gondolok akik életük során vesztették el a látásukat hanem azokra akik már születésük óta örök sötétségben élnek. Sokan úgy képzelik el, hogy nagy feketeséget "látnak" de azt a nagy feketeséget se láthatják hisz még nem láttak feketét. És amikor tapintanak valamit? Akkor vajon, hogyan tudják elképzelni?
2011. ápr. 3. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
attól, hogy nem tudják milyen a fekete még láthatnak feketét.
2011. ápr. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nem láthatnak mivel nem látnak! :)
2011. ápr. 4. 20:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Született vak vagyok, egyáltalán semmit nem látok.

Ezt a legnehezebb elképzelni annak aki lát, hogy mi lehet az a "semmi"...

"Mindig sötétségben vagyok", "feketeséget látok" - ezt szokták mondani nekem a gyerekek amikor érdeklődnek, én pedig nem tudom elmagyarázni nekik hogy bármit is teszek, kinyitom vagy becsukom a szemem, semmi nem változik, nem érzékelek semmit.

A "semmit" a legnehezebb elmagyarázni.


Tárgyakat leginkább tapintás útján tudok csak elképzelni.

Ha házra gondolok és megpróbálom elképzelni, akkor eszembejut egy agyagból készült ház ablakokkal, kéménnyel, amit megtapintottam.

Repülőgép esetén megtapogattam egy játék repülőgépet, amikor volt szerencsém körüljárni egy nagy repülőgépet és mindent megfogni, azt tapasztaltam: "igen, ez ugyanolyan csak nagyban".


Nem tudom igazából elképzelni: látványra milyen lehet kívülről egy nagy épület például.

2012. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!