Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Barcelonában muszáj mindenkine...

Barcelonában muszáj mindenkinek spanyolul is beszélniük, vagy már elég a katalán?

Figyelt kérdés
Szinte minden vágyam lenne Barcelonába költözni, de az tart egyedül vissza, hogy ugye Katalóniában van, és a katalán nyelv szerintem borzasztóan ronda a spanyollal ellentétben. És hogy van ez Barcelonában? Már egyre kevesebben beszélnek spanyolul?
2011. ápr. 4. 20:54
 1/2 anonim válasza:
angolul meg spanyolul sztem simán elboldogulsz,katalánul leginkább egymás közt beszélnek a helyiek,legalábbis nekem ezt mondta egy barcelonai,bár ha vmennyit megtanulsz a nyelvükön azt díjazzák,bár tényleg nem vmi szép nyelv a katalán,nem olyan hangzatos mint a spanyol,olyasmi mint a portugál kiejtésre,bár nem annyira gáz mint a baszk
2011. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Tud mindenki spanyolul és a nem ottaniakkal spanyolul is elbeszélgetnek, viszont ha huzamosabb ideig él ott valaki, attól elvárják, hogy megtanuljon katalánul is. Amúgy a városban a feliratok szinte csak katalánul vannak és az iskolákban is katalánul folyik az oktatás. Egyetemen például általában katalánul beszél a tanár, de vizsgán a hallgató válaszolhat neki katalánul és spanyolul is.
2011. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!