Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy ember beveri a fejét...

Ha egy ember beveri a fejét és tegyük fel (mint sok filmben látni) elfelejti azt is hogy kicsoda ő, szóval semmi emléke nemmarad meg az életéről, akkor hogy tud egyáltalán beszélni? A szavakat és azok jelentését miért nem felejti el?

Figyelt kérdés
elképzelhető hogy ez megalapozott eset vagy csak a hollywood? hogy valakinek egy erősebb ütés után törlődik a "merevlemeze" de beszélni és kifejezni magát még kitudja.
2011. ápr. 9. 18:21
 1/2 anonim ***** válasza:
ezen már énis gondolkoztam..de sztem a tudatalattijába megvannak a dolgok és a beszéd meg ilyeneket tudja, és a többire is emlékszik igazából csak..nem úgy..szóval csak akkor jut eszébe ha valami emlékezteti(szerintem)
2011. ápr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mert mas agyteruleten helyezkedik el a beszedkozpont.

Attol fuggoen h melyik terulet serult az agyban esnek ki az emlekek:

Pl. a paciens nem emlekszik a a baleset elotti emlekeire de utana mindent meg tud jegyezni

Vagy mint az 50 elso randiban a baleset utaniak nem tudnak elraktarozodni" az ejszaka folyaman.


Ez ugyanannyira fuggetlen egymastol mintha vki egy balesetben megvakul de ugyebar ugyanuy tud beszelni, mivel az az agyterulet nem serult :)


Tulajdonkeppen ennyi a magyarazata.

2011. ápr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!