Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vasárnap (17. 04.2011) nyitva...

Vasárnap (17. 04.2011) nyitva lesz Budapesten a Józsefvárosi piac?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes oda menni? Milyenek az árak?- úgy tudom olcsón meg lehet venni sok mindent. Érdemes ott vásárolni?
2011. ápr. 12. 15:45
 1/2 tetris ***** válasza:
100%

Igen, nyitva lesz. Vasárnap érdemes már kora délelőtt odamenni, mert délután 3-4 felé már elkezdenek bepakolni, és zárni. Hétköznap is mindig nyitva van.

Azonban ha odamész, érdemes óvatosnak lenni. Mindenféle aljanép is megfordul ott, a legcsóróbb cigányoktól az arabokig, zsebtolvajokig, hajléktalanokig. Pénzt, iratokat jól el kell dugni, értékeidre fokozottan vigyázni.

Sokan azt mondják, hogy gagyi cuccokat lehet ott venni. Én már számtalanszor vásároltam ott. Jól meg kell nézni, hogy mit veszel, és lehet ott nagyon olcsón elfogadható minőségű árut venni. Rengeteg a ruhaféleség, a lakástextil, a cipő. Amit ne vegyél: az az élelmiszerféle. Láttam én ott olyan citromsárga színű száraztésztát, hogy szerintem az ételfesték tartotta össze. Csokikat is árulnak, még márkásat is, de vszeg lejárt a szavatosságuk, vagy lopott áru lehet. Szerintem ezeket nem szabad ott megvenni.

Csak akkor egyél az ottani büfékben, ha nagyon éhes vagy. Lehet, hogy finom, de én undorítónak tartom az ottani büféket. A húst lepik a legyek, az eladó piszkos kézzel nyúl hozzá, a kaja ki tudja milyen húsból van, szóval csak akkor egyél ott, ha nagyon-nagyon muszáj. Én inkább viszek magammal egy kis nápolyit, és inkább azt eszem. Még teát is itthonról viszek magammal.

A legfontosabb!!!! Csak, és kizárólag akkor menj az ottani WC-re, ha már rettenetesen muszáj. Az ottani WC-n szerintem akár még leprát, pestist, ebolát is össze lehet szedni. Hiába takarítják, az a rötyi maga a förtelem. Na és a szaga!....WC papírt aranyáron adnak.

Sok magyar butikos is árul a piacon, arcátlanul magas árakon, ezeket el kell kerülni.

A kínaiakkal jól lehet alkudozni, esetenként 10 százalék körül engednek az árból. Ha cipőt veszel, azt mindig fel kell próbálni, mert a kínaiak lába kicsi, és keskeny, nem biztos, hogy belefér a mi jó kis trampli virgácsunk. Ne a méretet nézd, hanem próbáld fel!!

Ugyanez érvényes a ruhákra is. Ne a méretezést nézd, hanem próbáld magadhoz a kiválasztott ruhát. Náluk ugyanis az XXXXXXXXL-es ruha is olyan kicsi, mint nálunk egy gyerekméret.

Nagyon jók a pólók, zoknik, a nyári ruhák, a farmernadrágok, divatkiegészitők, napszemüvegek, fürdőruhák, takarók, hálóruhák, ágyneműk, a törülközők, a fehérneműk. Melltartót potom áron lehet venni. Szabadidőruhát, sportruházatot is olcsón vehetsz. Csak a kínai méretezés helyett a szemednek higgy inkább. Vigyázni kell a színes ruhaféleségekkel, mert esetleg mosásnál ereszthetik a színüket! Először mossad külön ezeket.

A józsefvárosi piacon árult Nike, meg Adidas, megy egyéb márkájú cuccok szinte sohasem eredetiek, mert hamisítják. Ha van pénzed ilyen drága, márkás cuccra, azt inkább szaküzletben vedd meg, ne ezen a piacon, mert becsaphatnak. Én már vettem ott 600 Ft-ért "Dolce Gabana" napszemüveget, de mire hazaértem, kiesett belőle az egyik üveg. Jó, sejtettem, hogy nem eredeti, de azért ez akkor is gáz.

Nagyon figyelj oda a márkanevekre. Adadis, Pamasonic, Reobák, Nike helyett Mike meg ilyyenek. Ami nagyon hasonlít a tényleg márkásra, de mégse az. Aki nem elég szemfüles, azt könnyen becsaphatják ezek a nevek. Sokszor még a betűtípus is ugyanolyan. Nehogy márkás áron vegyél meg egy ilyen gagyit.

Ha a pénzedet nem lopják el, és a vásárlásnál is jól odafigyelsz, hogy a méret megfelelő legyen, akkor olcsón juthatsz hordható, kényelmes, aránylag divatos cuccokhoz.

A másik fontos dolog, hogy azon a piacon eszedbe ne jusson eelektromos háztartási gépet venni!!!!!!! ÉLETVESZÉLYESEK!!! Gagyi mind!!!!!Hiába olcsó, és látszólag egész pofás, és modern, könnyen megráznak, mert a kínaiak nem fordítanak olyan figyelmet az érintésvédelemre. Ráadásul pillanatok alatt szétesnek, tönkremennek. Ugyanez vonatkozik a gyerekjátékokra. Olyan műanyagból vannak, ami mérgező lehet.

Számíts rá, hogy óriási tömeg lesz. A gyerek nehogy elvesszen, a pénztárca nehogy eltűnjön. Nagy erős szatyor legyen nálad, mert a sok kis nájlonszatyor elveszhet a nagy tumultusban. El fogsz ámulni, hogy mekkora ott az árubőség, hegyekben állnak a ruhák, cipők. Ne vásárolj rögtön az elsőnél, mert lehet, hogy 50 méterrel odébb olcsóbb lesz.

Számlát - pláne áfásat - ne is remélj!

Bugyi-melltartó-zokni-alsógatya vásárlása nélkül ne gyere haza, mert tényleg olcsó és egész jó minőségűeket is lehet kapni. Egész napos program lesz ez a piacozás, éstére hulla fáradt leszel, de megéri!!!!!

Jó vásárlást!!!!

2011. ápr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a kimerítő és hasznos választ!!!!!!!Sokat segítettél vele!
2011. ápr. 13. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!