Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy valaki (osztálytárs) járt-e pszichológushoz, és ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Tetszik a csaj, csak kissé fura...

Zárkózott, de eljátsza hogy aranyos, kedves, igazi mintagyerek... csak kb. annyi érzés van benne mint egy darab kőben.


Tudok róla minden információt (taj számot is), az alapján egy orvos meg tudja nézni?

Úgy tudom amint az orvos beírja a taj számot, a gép mindent kiad a személyről (hol kezelték, miért,...)


Ez tényleg így működik?


2011. ápr. 15. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ő járt-e pszichológushoz, az ugye a kérdés. De te meg tudod a taj számát. Az inkább tűnik betegesnek, hogy egy csajnak ilyen dolgai után nyomozol.
2011. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem mindenki jár pszichodokihoz, aki zizi, úgyhogy nem biztos, hogy ezzel mennél valamire. :)
2011. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Semmi közöd ahhoz, hogy milyen problémái vannak. Ha meg mégis annyira tudni akarod, hogy mi a helyzet vele, akkor lehetnél annyira egyenes, hogy tőle kérdezed meg. Az orvosoknál meg hiába érdeklődsz, mert nem beszélhetnek ilyesmiről.
2011. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Derítsd ki, vagy bírd rá, hogy regisztrálja magát ügyfélkapun, és ott a taj-szám alapján a teljes betegéletútját látod...

De tényleg inkább neked van szükséges szakemberre, nem a csajnak :)

2011. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Tetszik a csaj, mert hasonlítunk... :)


A sulival voltunk ilyen mezőgazdasági hülyeségen, ott az egyik tehénnel történt egy kis baleset, az egyik munkás targoncával nekiment, eltrafálta a hátsó lábait, és kegyetlenül vérzett, bőgött...


A legtöbb osztálytárs kifehéredett, valaki rosszul lett, hányt, de mindenki "szomorú" lett.


A korláton ültünk 5-en, szotyiztunk, én meg a csaj nem is reagáltunk, mintha mi sem történt volna, és én megszólaltam "kértek még szotyit?"

Erre 2 osztálytársam szó nélkül lelépett. Én poénból beszóltam a csajnak "Ha fejbe...od vasvillával elhallgat."

Erre a csaj "Engem nem zavar." /és mosolyog/ Erre elkezdtünk röhögni (csak mi ketten, a jelenlévő 25-30 ember döbbenten néz ránk, erre a tanár elküldött minket.)



Mindenki (tanárok, diákok) mondja a csajról hogy "aranyos, kedves, mintagyerek".

Ja persze, egy csöndes szociopata... olyasmi mint én : )

2011. ápr. 15. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:

ez amúgy miért poén hogy már mindenki szociopata meg egyéb akar lenni ? pff

amúgy meg aki olyan környezetben nőtt fel annak tényleg nem gond egy kis vér , ettől még nem beteg , és szocipata sem

ahogy látom inkább neked kéne pszichológus ha ezt még így élvezed is , ne vele foglalkozz

ha tetszik akkor meg nem mindegy hogy jár e vagy nem ? nyomozni utána elég hülyeség

2011. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem lehet valaki ilyen, ezt nem lehet megtanulni... Ez szerintem születéssel jön, és nem pedig kialakul. Egyikünk szülei sem hentesek, vagy ilyesmi, nem szoktuk meg a vért, és az erőszakot.


Én pl. általában nem érzek sajnálatot, és nem tudok együtt érezni mással.

Épp ezért nincsen túl sok barátom, és csajokkal sem tudtam összejönni. Már kiskorom óta próbálom eljátszani adott helyzetekben hogy én is sajnálok valakit. De már elegem van belőle, ezért is tetszik a csaj, mert ő is ilyen mint én.


Hogy megértsd: Gondolom van szomszédod... Néz rá, és kezd el sajnálni hogy pl. zöld ruhában jár.

Tudod sajnálni? Gondolom nem. El tudod játszani? Gondolom igen. De egy idő után, ha naponta többször kellene ezt eljátszanod, eleged lenne belőle.


Ha pedig nem sajnálod, és nem játszod el, akkor a körülötted lévő emberek megvetnek, kiközösítenek.

2011. ápr. 15. 16:25
 8/9 anonim válasza:

1. ha annyi érzés van benne, mint egy darab kőben, miért érdekel? talán pont ezért?

2. az orvos nem adhat ki ilyen információkat. eskü kötelezi.

3. a pszichológus, ha jól tudom, nem minősül "klasszikus" orvosnak. bölcsészkaron végez, nem pedig orvosin, mint a pszichiáter. én is jártam pszichológushoz a közelmúltban, nem tudom, hogy van-e róla hivatalos bejegyzés, de én úgy sejtem, hogy magán az épületen kívül nincs nyoma. a másik pedig az, hogy pszichológushoz járni nem feltételezi azt, hogy az ember hülye, őrült, dilis, vagy akármi. ha vannak olyan kérdések az életedben, amikkel nem tudsz mit kezdeni, vagy szeretnéd feltárni pár jelenségnek a hátterét, netán beszélgetni valakivel... arra van ott. sokan mennek szakítás után vagy mikor szülők válnak... a lelki problémák vagy tisztázatlan dolgok nem jelentik azt, hogy valakinek az elméjével van baj. az nem a pszichológus hatásköre.

4.és a legfontosabb: valakinek a bensője nem kirakat. csak azért, mert érdeklődsz iránta, nincs jogod hozzá, hogy vájkálj a privát szférájában.

2011. ápr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Jó csaj, aranyos, kedves, de igazából az tetszik benne hogy nincsenek érzései.

Nekem sincs túl sok, persze az elmúlt 10 évben próbáltam eljátszani hogy van, de már meguntam.

A normális emberek meg pont az érzéseim hiánya miatt nem fogadnak el.


Gondolom járt pszichológushoz, mert az ilyeneket általában küldik.

9 éves voltam amikor engem is el akartak küldeni... A szept.11.-i terrorizé miatt másnap 3 perces néma vigyázállás a suliban. Én ülve maradtam, és beszóltam, hogy "Mi közöm hozzá?" A tanító néni félig sírva mondta, hogy ártatlan embereket öltek meg. Mondom "És?"


Ezek után úgy kezeltek mint valami szemetet, szülői értekezleten persze előszedték a témát, és engem is akartak küldeni agyturkászhoz.

2011. ápr. 15. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!