Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amikor lefekszek este még...

Amikor lefekszek este még szoktam gondolkodni a jövőn a múlton és a jelenen elég hosszan, és nem egyszer megfigyeltem hogy néhány sötét árny ilyenkor átrepül a szobámon felettem. Ez csak a képzeletem vagy a valóság? ! .

Figyelt kérdés
Szoktam látni olyan alakokat amik sötétben is látni de nállam teljes sötétség van éjszaka. Mit akarhatnak vagy kezdek bedilizni?
2009. márc. 3. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sok dolog lehet.

1)

Lehet valami egyszerű természetes oka, amire nem gondolna az ember, az árnyékok, fények néha látszólag nagyon logikátlan módon tudnak összeszövődni.


2)

Ha halálfélelemmel és főleg bénultságérzéssel jár együtt, akkor valószinűleg alvási paralizis (alvási bénultság, sleep paralysis), nagyon ijesztő, de -- úgy tudom -- teljesen ártalmatlan, az alvási ciklus nagyjából természetes része egy pici, ártalmatlan zavarral. Ezeken a neveken keress rá, sok anyag van róla a neten.

MAGYAR

[link]

ANGOL (Wikipedia)

[link]


3)

Ha bármi más, kérdezz rá pszichológusnál. Hallucinációkkal sok minden járhat együtt, szóval sok eset lehet még. Ezek egy része teljesen természetes és ártalmatlan, más része figyelmet igényel, de kezelhető (skizofrénia).

2009. márc. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam "agyalni" néha, de nem jó, mert idővel észre vettem, hogy halál félelmem lett.

Aztán rászoktam, hogy a fejhallgatót a fejem mellé teszem, és hallgatok kabarét, vagy valamit a tévéből, ami eltereli a figyelmemet, és így sokkal jobban alszom, illetve nem jár ostobaságokon az agyam, hiszen még túl korai ilyeneken gondolkodni.

2009. márc. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem csak képzelődsz...
2009. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!