Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen előnyökkel és hátrányok...

Milyen előnyökkel és hátrányokkal jár a fősulis kolis élet?

Figyelt kérdés

Előre megkérek mindenkit, hogy senki se sértegesse a másikat, se engem!

Rengeteget hallottam már a kolis életről, de mivel még nem voltam benne, így csak visszajelzések alapján fogalmazódott meg bennem egy vélemény. A legnagyobb és "leggyakoribb" előnye volt a bulizás, piálás és csajozás/pasizás. Na igen, de a bulizáshoz pénz, kedv, és energia kell, a piáláshoz nem ártana egy kis kontroll, meg pénz, az energia az megvan :) Hát a csajozást sztem hagyjuk, én nem hiszek abban, hogy valaki a nagy szerelmet majd a füstszagú tömegben fogja meglelni fél 12-kor, tomboló zene mellett.

Az is igaz, hogy koliban nem lehet jól aludni, pihenni, meg TANULNI (pláne nem magolni) a szobatársak nyugalma miatt és egyéb. A kolis lopásokról nem tudok semmit [...]. Azt is sokan mondják, hogy a fősulis kolis évek voltak a legszebb évek, és szövődtek a legnagyobb barátságok, hát ezt cáfolom. Szerintem ez max. gimiben igaz, ahol 4 évre egy osztályterembe van zárva napi szinten 30 ember, nem itt, ahol jónéhány csoporttársamról még magam sem tudom kicsoda teljesen, pedig 3 éve vagyunk hallgatók. És amikor valaki beutazik vasárnap este egy hétfői nap miatt, majd kedden van egy első órája, aztán csütörtökön délután az utolsó, és avégett nem tud hazamenni, mert jelenléti ív lesz meg zh? Én ilyenkor meg kényelmesen itthon vagyok.

Kifelejtettem azt, amikor a szobatársak nem jönnek ki jól egymással, meg állandóan kérelmezni kell félévente a kollégiumi lakhatást, meg állandóan utazóbőröndöt cipelni és társai :D Biztos nem írtam még le mindent, ezért nyugodtan szóljatok, hogy mit gondoltok a felfogásomról és a kérdésről. 21/F Úgyis megkérdezitek egyszer: igen, 21 vagyok, de jövő szeptemberben egy új szakra megyek, ugyanolyan Bsc-re.


2011. ápr. 17. 14:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Kihagytam, hogy vannak ilyen beavatós micsodák, hát belőlem nem fognak a felsősök hülyét csinálni =)
2011. ápr. 17. 14:32
 2/4 anonim válasza:

Áh, túl reagálod. Ilyet max, filmekben látni. XD

Tapasztalatból mondom, (már három kollégiumban voltam), az előnyei: Ha jó szobatársakat kapsz, (bár én mind a háromszor jót kaptam) akkor együtt tanultok. én pl úgy szoktam csinálni a mostani szobatársaimmal, hogy ha valaki alszik, teljes csöndbe van, a többi. A tanulás is jól megy, sőt jobban, mint otthon :) könnyebb, mert lesz segítséged.

a hátrányai: Ezek csak akkor történnek meg, ha úgy jársz, mint a nővérek. Eleinte kitűnő tanuló, aztán elkezd csavarogni, piálni, cigizni, mostanra meg már bukásra áll, és korrepetáltatni kell.

szóval rajtad áll, hogy az előnyökből, vagy a hátrányokból kapsz e. ;)

2011. ápr. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
bocs, előző válaszoló vok. Nem nővéreket, hanem nővéremet akartam írni.
2011. ápr. 20. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
nem igaz, tök jól lehet aludni xD
2011. ápr. 20. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!