Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelentenek ezek a szavak?

Mit jelentenek ezek a szavak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok angolos úgyhogy nem tudom leírni őket csak fonatikusan...tehát van a "ríszpekt" (respect azt hiszem de nem tudom ) és a "bréking nyúz" amit fogalmam sincs hogy lehet leírni...nem is ez a lényeg.:D van hogy kiposztolnak fészre és akkor ahoz írják ezt a respect-et (nem tudom) vagy ha van amit szeretnek akkor mondják hogy "ríszpekt" neki...akkor ez mit jelent?

és van még ez a "bréking nyúz"...ördög nóri is mondta a csillag születikben hogy : " bréking nyúz" Fáy Miklós mosolyog..akkor ez így itt mit jelent?? köszönöm ha valaki elmagyarázza..:D és mégegyszer németes vagyok nem pedig angolos...:D kösziii


2011. ápr. 20. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

respect- tisztel, tiszteletben

"bréking nyúz" :D = breaking news- a 'breaking' szó jelentése törés, törni, a 'news' pedig az új többesszámban, tehát újak. fogalmam sincs hogy a breaking news hogy kap értelmet magyarul. xD :D


egyébként:

[link]


ingyenes online emailezős angol tanfolyam! :P

2011. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
breaking news = rendkívüli hír
2011. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Solkim válasza:
100%
Rég volt, de talán érdekel még... a breaking news értelme úgy adható vissza, ha megnézzük a breaking egyéb használatát. Mondják pl., hogy "the dawn is breaking" vagyis a hajnal _hasad_. Vagy pl. "the sun is breaking through the clouds", a nap(fény) _áttör_ a felhőkön. Tehát ilyen értelemben kell felfogni a breaking news kifejezést is. Olyan hír, amely éppen most "tör elő" (a semmiből), mint a csibe a tojásból.
2014. szept. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!